«МЮ» достроково став чемпіоном Англії

|  Спорт
У стартовому матчі 37-го туру Прем’єр-Ліги Англії "Манчестер Юнайтед", загравши в нічию з лондонським "Арсеналом" — 0:0, достроково став чемпіоном.

Перед початком звітного матчу виникало питання: "Чи зуміє за тур до завершення чемпіонату Англії чемпіонство собі забезпечити "МЮ"?" Адже для здобуття такого бажаного трофею господарів задовольняла і нічия. У випадку поразки потрібно було б чекати підсумку матчу "ВБА" — "Ліверпуль".

Лондонці ж не проти зіпсувати свято підопічним Алекса Фергюсона, вони ж пам’ятають виліт у Лізі Чемпіонів. Це лише і може було сьогодні налаштувати гостей на боротьбу на кожному клаптику поля, так як підсумок матчу не впливав на розташування у турнірній таблиці — 4-е місце їх ніхто не відбере, та й вище піднятися немає змоги. Ось з такими розкладами команди і підійшли до чергового їх протистояння.

З перших хвилин матчу господарі пішли вперед виконувати настанови Алекса Фергюсона: активно почали матч Карлос Тевес та Кріштіану Роналду, Уейн Руні теж не відставав від них. Ця трійця постійно тримала в напрузі оборону суперника. У гостей активністю вирізняється російський легіонер Андрій Аршавін, та один в полі не воїн.

Без особливих небезпечних моментів у воріт один одного команди зіграли першу половину матчу, гості при цьому мали перевагу у володінні м’ячем на полі: 62% на 38. Так без забитих голів завершився перший тайм, в якому лише гостям вдалося потурбувати голкіпера суперника, а підопічним Фергюсона не вдалося й одного разу за 45 хвилин поцілити у створ воріт, які захищає Фабіанські.

У другому таймі більш активніше, ніж в першому, став грати "Манчестер": далекими передачами їх півзахист весь намагався знайти своїх нападників, але чітко грала оборона гостей та Фабіанські. А на 60-ій хвилині Карлос Тевес мав шанс відкрити рахунок в матчі, але не скористався передачею Роналду, згаявши момент для удару по воротам "Арсеналу".

На це гості відповіли небезпечним штрафним у виконанні Ван Персі, та голову підставив Евра, врятувавши свою команду. Передбачаючи знову перехват ініціативи у матчі з боку "Арсеналу" Фергюсон випустив на футбольне поле Парк Джи Суна, замінивши Тевеса, цим же додавши швидкості атакуючим діям своєї команди.

На 79-ій хвилині по непередбачуваній траєкторії ледь Роналду не поцілив у дев’ятку воріт Фабіанські — фортуна була на стороні останнього. Скоро має шанс достроково оформити "МЮ" своє чемпіонство, але з цим не згоден Фабрегас — він ледь не переграв Ван дер Сара: голландець кінчиками пальців перевів м’яч у штангу, від якої той вилетів на кутовий.

"МЮ", завдяки своїм кращим футболістам, у останні хвилини матчу вміло потримав м’яч у себе, Ван дер Сар, до речі, в цьому приймав не останню участь, і здобув таку потрібне, чемпіонське, очко. Отже, "МЮ" — чемпіон Англії сезону 2008\2009 років. А футболісти "Арсеналу", володіючи ініціативою, примудрилися в цьому матчі "заробити" достатню кількість попереджень; дисципліна кульгає.

"МЮ" — "Арсенал" 0:0 (0:0).

Склади команд:

"Манчестер Юнайтед": ван дер Сар, Еванс, О’Ші, Евра, Відіч, Гіггз, Флетчер, Каррік, Роналду, Руні (Андерсен, 90), Тевес (Парк ДжиС ун, 67).

"Арсенал": Фабіанскі, Санья, Туре, Гіббз (Ебуа, 77), Фабрегас, Сонг, Денілсон, Аршавін (Уолкот, 69), Діабі, Насрі (Бертнер, 69), ван Персі.

Попередження: Ван Персі, 33; Аршавін, 45; Фабрегас, 47; Насрі, 50; Сонг, 78;