Пані посол Британії у Києві Мелінда Сіммонс звернула увагу на те, що українській владі, в першу чергу, потрібно зосередитися на структурній реформі оборонного відомства, а не наполягати на Плані дій щодо членства у НАТО. Як стверджує британська дипломатка, питання реформи оборонних інституцій в Україні викликає занепокоєння у міжнародної спільноти та усіх членів Альянсу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "ЄП".
"Оскільки ви досягли EOP (статус партнера з розширеними можливостями. – Ред.), то виникає питання: що далі, який крок наступний? І моя відповідь така: в рамках EOP вам треба концентруватися не лише на військовій сумісності з НАТО, але також змінювати ваше військове відомство структурно, запроваджувати європейські практики у питаннях оборонних закупівель, логістики. Наразі у Міноборони цього ще немає. Якщо ви цього не робитимете, це перетворить політику відкритих дверей НАТО на політику "відкритих дверей, яких можна уникнути". Для країн, які не підтримують інтеграцію з Альянсом, це стане приводом уповільнити цей процес", - наголосила пані посол.
До прикладу, Мелінда Сіммонс згадала ситуацію з оборонними закупівлями. Як стверджує британська дипломатка, закон, ухвалений минулого року, є справді добрим, однак вкрай важлива його імплементація. Окрім того, вона нагадала заяви Міноборони України про бажання отримати ПДЧ вже цього року, і висловила розуміння політичної логіки таких заяв.
"Але якщо при цьому у вас відстає оборонна реформа – то такий план не дає мені впевненості. Посудіть самі: ви щойно отримали EOP, він передбачає кілька конкретних змін, здійснення яких від вас чекають. А ви робите лише меншу частину з них і кажете: "А тепер ми хочемо ПДЧ", – підкреслила Мелінда Сіммонс.
Як уже згадувалося раніше, очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль розраховує, що Україна зможе отримати план дій щодо членства у НАТО (ПДЧ) одночасно з Грузією.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що НАТО відреагував на ядерний договір між Байденом та Путіним.