Конституційний суд України 17 листопада розпочав розгляд справи за поданням 57 народних депутатів про відповідність Конституції скандального мовного закону авторства Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook нардепа Леоніда Ємця.
Він зазначив, що на засіданні Конституційного суду є кворум.
"Зараз розглядається питання розгляду справи без представника президента України. Прийнято рішення розглядати. Представник "Свободи" Олег Бондарчук заявив від нашого боку клопотання про відвід суддів, щодо яких є кримінальна справа за сприяння узурпації влади Януковичем. КС відмовився зачитувати це клопотання", - написав Ємець.
"Конституційний Суд відмовився дати відвід суддям, які мають конфлікт інтересів через участь в узурпації влади Януковичем. Статус української мови буде визначатися складом суду, до якого немає довіри і який є в залежності від політичних впливів. Ганьба і правовий нігілізм", - додав він.
Читайте також: З'явилося фото підписання Порошенком важливого закону
У той же час під стінами Конституційного суду близько 30 представників партії ВО "Свобода" та інших організацій вимагають, щоб суд скасував цей закон.
"Згадаймо, як цей закон протягала банда Партії регіонів в парламенті і як відреагувало суспільство - масовими акціями протесту, мовним Майданом і лютим опором. Зараз ми повинні в підсумку домогтися, щоб цей закон був скасований", - сказав нардеп Андрій Іллєнко.
Нагадаємо, закон "Про основи державної мовної політики № 5029-VI" авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка був прийнятий Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для влади Криму заявити про утиски прав російськомовного населення і зіграло на руку президенту РФ Володимиру Путіну, який у підсумку анексував півострів і відправив російських військових на Донбас.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Всеукраїнський проект "Переходить на українську", створений з метою популяризації української мови в суспільстві, випустив новий соціальний ролик до Дня української писемності та мови.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації