Сьогодні, 25 грудня, в Україні вперше офіційно святкують католицьке Різдво. З 2017 року це свято в нашій країні отримало статус державного.
Про особливості католицького Різдва, цікаві традиції та його ритуалах розповість ONLINE.UA.
Читайте також: Як прикрасити будинок на Новий рік 2018: різдвяний і новорічний декор своїми руками
Різдво є одним з найголовніших свят християн. Західні християни, які живуть за Григоріанським календарем, святкують його 25 грудня, а східні християни - 7 січня.
В іншому сенс святкування Різдва абсолютно ідентичний - католики і християни славлять народження Ісуса Христа, який в цей день з'явився на світ у Вифлеємі.
Традиції святкування Різдва беруть свій початок ще в IV столітті. Саме тоді в священних писаннях Матвія і Луки з'явилася згадка про те, що схід першої вечірньої зорі в ніч на 25 грудня знаменує собою народження Сина Божого.
У день Різдва, 25 грудня, служаться три особливі літургії - як одвічної народження Слова від Бога Отця (вночі), народження Бога-Сина від Діви (на зорі) і народження Бога у віруючій душі (вдень).
Читайте також: Смачно та гарно: 10 ідей оформлення страв до новорічного столу
За багатовіковими традиціями Різдво вважається сімейним святом, яке відзначають у вузькому колі рідних і близьких людей. Напередодні свята будинок прикрашається особливими різдвяними символами - яслами з фігурками Діви Марії, немовляти Ісуса і соломою. Діти напередодні свята виготовляють своїми руками яскраві різдвяні фігурки у формі тваринок, ліхтариків і сердечок, якими прикрашають ялинку.
Особливу увагу в Різдво приділяється святковому столу. На столі, за традицією, мають бути 12 страв, що відповідає числу апостолів. Різдвяне меню зазвичай включає кутю, овочеві салати, вареники і млинці, фрукти і рибу. Головним частуванням святкового столу є індичка.
Як повідомляв ONLINE.UA, 2 грудня в Україні набув чинності закон про введення нового вихідного дня- католицьке Різдво.