У понеділок, 7 жовтня, в багатьох країнах відзначають професійне свято лікарі та архітектори. Яке сьогодні народне свято відзначають українці, що цікавого відбулося в історії в цей день? ONLINE.UA розповідає про прикмети цього дня і що не можна робити 7 жовтня.
7 жовтня: яке свято сьогодні в Україні і світі
Щорічно в перший понеділок жовтня в багатьох країнах відзначають Міжнародний день лікаря. У 2019 професійне свято лікарів випало на 7 жовтня. Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Міжнародна медична гуманітарна організація "Лікарі без кордонів". Це свято вважається днем солідарності і активних дій лікарів всього світу. До речі, в Україні, крім Міжнародного дня лікаря, відзначають ще й День медичного працівника - щорічно в третю неділю червня.
Також на 7 жовтня 2019 року випало свято - Всесвітній день архітектора. Воно було засноване Міжнародним союзом архітекторів, МСА (англ. International Union of Architects, UIA). Спочатку на зборах МСА в 1985 році було вирішено щорічно святкувати Всесвітній день архітектури 1 липня. А в 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-й Генеральній асамблеї в Барселоні, ухвалив резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня, приурочивши його проведення до Всесвітнього дня Хабітат.
Всесвітній день Хабібат (World Habitat Day) був заснований Генасамблеєю ООН в 1985 році. Це свято створено з метою забезпечення населення планети житлом. А головна ідея Дня - задуматися про стан наших міст і основному загальному праві на адекватне житло, а також нагадати світові про колективну відповідальність за майбутнє середовища проживання людини.
Народний свято 7 жовтня
За народним календарем 7 жовтня - день Фекли Заревниці. Сьогодні православні вшановують святу мученицю Феклу Іконійську, яка прийняла християнство, перейнявшись проповіддю апостола Павла в I столітті, не побоялася жорстокої страти заради Віри - святу не чіпали ні вогонь в турецькій Іконії, ні дикі звірі в Сирії. Не дивлячись на переслідування язичницьких жерців, вона прожила довге життя і померла у віці 90 років. Над печерою в Маалюлі, в якій померла Фекла, споруджено монастир на честь мучениці.
Це народне свято має низку традицій, зокрема, пов'язаних з вогнем. В цей час починали топити будинки і розводити вогонь в сараї, щоб сушити снопи. Зазвичай цю роботу доручали найстаршому чоловікові в сім'ї. Також на Феклу пекли хліб з першого обмолоченого снопа. Його потрібно було розділити між усіма членами сім'ї. У день Фекли Заревниці наші предки молилися преподобній при хворобі очей, а також просили вилікувати і інші недуги. Також святу молили про удачу і кохання. Вважалося, що якщо молитися і дивитися при цьому на полум'я свічки - то дуже скоро бажання збудеться. Також в день Фекли жінки починали прясти. Це дійство обіцяло удачу у всіх справах, а також радість в сім'ї та фінансове благополуччя.
Що не можна робити 7 жовтня
У день Фекли не можна вести переговори та затівати важливі справи, так як угода може зірватися. У цей день не рекомендується запрошувати гостей і самому ходити з візитами. Вважається, що свято святої Фекли потрібно проводити в сімейному колі, а походи по гостях можуть привести до небажаних сварок.
7 жовтня не можна замикати житло зовні. Вважається, що на Феклу в будинок приходить дохід і фінансове благополуччя. Також цей день несприятливий для тих, хто збирається в дорогу або подорож.
Прикмети 7 жовтня
Птахи на Феклу низько до землі летять - зима буде рання і холодна.
На дубах до 7 жовтня з`явилася багато жолудів - зима буде м'якою, а наступний рік - врожайним.
Грім на Феклу обіцяє теплу і безсніжну зиму.
Великий врожай горобини - взимку буде холодно.
Сонце 7 жовтня яскраво світить, сходить швидко - погода скоро зміниться.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 14 жовтня в Україні відзначають День Захисника.