У Києві на території урочища Бабин Яр відкрилася виставка робіт фотографа Луїджі Тоскано під назвою "Проти забуття", в якій представлені портрети людей, які пережили Голокост, приурочена до 75-х роковин трагедії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на DW.
На фотовиставці німецького фотографа італійського походження в Києві представлено 50 з 200 портретів людей, яким вдалося пережити Голокост. Тоскано зустрічався з ними в Україні, Ізраїлі, Росії, США та інших країнах. Широкоформатні (1,8 м х 3 м) фото розміщені уздовж двох головних алей державного історико-культурного заповідника "Бабин Яр". В одній частині представлені портрети українських євреїв, які пережили Голокост, і так званих "остарбайтерів", в інший - жертви Голокосту з інших країн.
Фотовиставка була вперше презентована восени 2015 року в будівлі Старої пожежної вежі в німецькому Мангеймі. Портрети були виставлені у вікнах будівлі. Після Бабиного Яру в Києві виставка вирушить до Дніпра і Львова.
Трагедія в Бабиному Яру відбулася 75 років - 29-30 вересня 1941 нацисти розстріляли тут 33 771 єврея. Однак точне число убитих в Бабиному Яру досі невідомо, оскільки під час масових розстрілів не враховувалися діти до 3-х років. Загалом же, відповідно до джерел, в урочищі Бабин Яр було розстріляно від 100 до 200 тисяч осіб: радянських військовополонених, підпільників, душевнохворих, євреїв, циган, караїмів, дітей. Протягом десятків років радянська пропаганда замовчувала масштаби трагедії.
Врятуватися від смерті в Бабиному Яру зуміли 29 осіб. Але з кожним днем число свідків тієї трагедії стрімко зменшується.
Як повідомляв ONLINE.UA, президент Ізраїлю Реувен Рівлін, виступаючи на парламентських слуханнях у Верховній Раді України, присвячених 75-й річниці трагедії в Бабиному Яру, заявив, що українські націоналісти ОУН причетні до масових вбивств і переслідувань євреїв під час Другої світової війни.
- Категорія
- Події
- Дата публікації