Агресія та лінощі. До яких ознак примативності апелює путінська політика – Свідомі про несвідоме
Категорія
Україна
Дата публікації

Агресія та лінощі. До яких ознак примативності апелює путінська політика – Свідомі про несвідоме

Агресія та лінощі. До яких ознак примативності апелює путінська політика – Свідомі про несвідоме
Джерело:  online.ua

Ознаки примативності російського суспільства обговорювали у новому випуску циклу етерів «Свідомі про несвідоме» на ютуб-каналі online.ua доктор психології Василь Мосійчук, академік Української академії наук Віталій Луньов та професор нейропсихології Богдан Ткач.

Джерело:  ютуб-канал online.ua

Під час обговорення ознак примативності росіян Віталій Луньов згадав легендарну фразу про росію та її мешканців.

«Если я умру, и вы разбудите меня через 100 лет и спросите, что делают в России. Я отвечу – пьют и воруют». Тобто це неминуче. Це стан, який дозволяє російському суспільству перебувати в постійному стані пошуку безперервної насолоди, який насправді ніколи не закінчується задоволенням. Бо він завжди про те, що начебто от-от і буде краще.

За словами академіка, саме тому росіяни знаходяться повністю у підвішеному стані, постійно в очікуваннях і в цей час «пьют и воруют».

Якщо говорити про ідею примата, порівнювати з приматами, якось у попередніх передачах ми говорили про примативність, і по цій тематиці у нас уже вийшли в Сполучених Штатах кілька статей щодо примативності так званої… І от є кілька дуже важливих ознак цієї примативності. Хоча людина – примат, але це є, так би мовити, вищий примат, через те, що він здатний усвідомлювати не тільки себе, а й усвідомлювати іншого, і навіть так званого великого іншого, тобто того, кого не існує, але це є поняттям культури, поняттям етики.

Цього, на жаль, науковці не бачать в росіянах як у великій соціальній групі, як у великій спільноті.

Які ознаки примативності має російське суспільство

Ознаками примативності, до яких завжди апелює путінська політика і власне сам путін, є, наприклад, нездатність до контролю агресії.

Ця агресія є сліпою. Вона певною мірою примітивна, але вона неконтрольована. Це є великі лінощі. Це ж одна з ознак авторитарного суспільства. Це дуже примітивні інтелектуальні схеми, тобто дуже прості пояснення. От ми йдемо вбивати українців, бо там якісь голуби літають, які нам приносять віруси, наприклад. І багато-багато таких речей створюють те, що ми можемо назвати, з одного боку примативністю, а з іншого боку, якщо говорити про людський контекст цього всього, – це така розщеплена свідомість, оскільки вона орієнтується лише на одне, на те, щоб відповідати бажанню лідера, який начебто один є не кастрованим.

Зауважимо, що примативність – покажчик сили природжених поведінкових програм по відношенню до розсудливо-мотивованої поведінки. Ззовні вона виражається в схильності до емоційно-обумовлених вчинків, і має саме непряме відношення до інтелекту і культури, як таких, так само, як і до темпераменту.

Деякі джерела наводять наступні рівні примативності: країни Сходу – 70%, пострадянські – 45%, країни старої Європи та демократичних традицій – 30-40%, тоді як 100% примативності – це тільки інстинкти тварин.

До прикладу, тварини повністю інстинктивні – само поняття інстинкту було вперше запропоноване на підставі вивчення поведінки комах. Така поведінка, не дивлячись на її складність, є цілком жорсткою поведінковою програмою, принципових відхилень від якої тварина не допускає – або так, або ніяк.

Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:

  • Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет

  • Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук

  • Богдан Ткач, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник та лікар

Читайте також: Для перемоги над росією потрібно знищити стару модель України — професор нейропсихології Богдан Ткач

«Свідомі про несвідоме» — це серія психологічних етерів, у якій беруть участь авторитетні фахівці з різних сфер, від психології до міжнародної економіки. Вони не тільки обговорюють найактуальніші теми сьогодення, а й дають поради українцям, як вберегти своє ментальне здоров’я під час війни та після її завершення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?