Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко заявив, що Європарламент 4 квітня поширив дію Третього енергопакету на країни, які не входять до складу ЄС. Це означає, що "Північний потік-2" буде завантажений максимум на половину своїх потужностей, оскільки в рамках законодавства ЄС газотранспортна компанія не може бути виробником одночасно, передає ONLINE.UA.
Доступ до транспортних потужностей повинні мати і інші трейдери, яких в Росії немає. У ситуації, що склалася, "Північний потік -2" не має колишнього сенсу і стає неокупним.
"З точки зору ЄС кількість постачальників зменшиться і в перспективі це може знизити пропозицію газу на ринку. У короткостроковій перспективі це може призвести до збільшення цін. Але посилення позицій СПГ і реалізація нових газопроводів з Ізраїлю в Європу дозволять збалансувати вартість газу", - пояснив аналітик.
За рахунок введення нової директиви виграє і Україна. Це допоможе значно збільшити шанси відновлення колишніх обсягів транзиту і привабливості для інвесторів, відзначив аналітик.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" завершиться у 2019 році.