Правозахисна організація Amnesty заявила, що Apple, Samsung, Sony, серед інших компаній, не в змозі робити базові перевірки, щоб переконатися, що корисні копалини, що використовуються в їх продукції, не видобуваються дітьми, передає ONLINE.UA з посиланням на BBC News.
Роблячи доповідь про видобуток важливого компонента літій-іонних батарей кобальту в Демократичній Республіці Конго, організація знайшла дітей віком семи років, які працюють в небезпечних умовах. ДРК видобувати не менше 50% світових запасів кобальту. Шахтарі, що працюють в області, стикаються з довгостроковими проблемами зі здоров'ям і ризиком аварій зі смертельним результатом. Amnesty стверджує, що не менше 80 шахтарів загинули під землею на півдні ДРК в період з вересня 2014-го по грудень 2015 року.
Вони також зібрали свідчення дітей, які, за твердженнями, працюють у шахтах.
"Я витрачав 24 години на шахті. Я приходив вранці і йшов на наступний ранок... Я повинен був ходити в туалет в тунелях... Моя прийомна мати планувала відправити мене в школу, але мій прийомний батько був проти, він експлуатував мене, примушуючи працювати в шахті", - розповів 14-річний сирота Поль, який почав видобуток у 12 років.
За оцінками ЮНІСЕФ, налічується близько 40 000 дітей, що працюють в шахтах по всій південній частині ДРК.
Фірми заявили про нульову терпимість по відношенню до дитячої праці.
"Праця неповнолітніх неприпустима у нашому ланцюжку поставок, і ми пишаємося тим, що лідируємо в галузі найновіших гарантій, - прокоментував Apple доповідь. - Ми наразі оцінюємо десятки різних матеріалів, у тому числі кобальт, з метою виявлення трудових та екологічних ризиків, а також можливостей для Apple викликати ефективні, масштабні і стійкі зміни".
Samsung заявила, що вони ведуть «політику нульової терпимості» щодо дитячої праці, і що, також, регулярно і ретельно проводять аудит свого ланцюжка поставок і при виявленні порушень «контракти з постачальниками, які використовують дитячу працю, негайно припиняються».
"Ми працюємо з постачальниками для вирішення питань, пов'язаних з правами людини та умовами праці на виробничих ділянках, а також в закупівлі корисних копалин та інших сировинних матеріалів", - сказали представники Sony.
Amnesty, спільно з African Resources Watch, простежили, як трейдери купують кобальт з районів, де процвітає використання дитячої праці, продають його фірмі Congo Dongfang Mining (CDM), яка є дочірньою компанія китайського мінерального гіганта Zhejiang Huayou Cobalt Co Ltd.
Amnesty зв'язалася з 16 транснаціональними корпораціями, перерахованих в якості клієнтів виробників батарей, які в свою чергу беруть вихідні мінерали в Huayou Cobalt.
Одна компанія визнала зв'язок, у той час, як чотири були не в змозі вказати напевно джерело кобальту, який вони використовували. П'ять сказали, що не пов'язані з компанією, незважаючи на присутність у списку клієнтів в документах компанії, і ще дві компанії сказали, що джерело їх кобальту НЕ ДРК. Шість фірм повідомили, що вони розслідують претензії.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації