Військові РФ застосували боєприпаси з білим фосфором біля Бахмута. Снаряди підпалили рослинність обабіч дороги на поверхні, еквівалентній розміру футбольного поля.
Джерело: Sky News
Росія застосувала боєприпаси з білим фосфором
За словами журналістів AFP, які перебували на місці події, Росія обстріляла територію боєприпасами з білим фосфором.
Два снаряди росіяни випустили з інтервалом у п'ять хвилин у безлюдну місцевість біля міста Часів Яр на сході України.
Журналісти відзначають, що найближчі будинки знаходилися на відстані близько 200 метрів від зовнішнього краю зони ураження.
Свідки почули свист від снарядів і побачили вибухи, спричинені боєприпасами, які випустили маленькі палаючі кульки білого фосфору. Снаряди підпалили рослинність обабіч дороги на поверхні, еквівалентній розміру футбольного поля, - йдеться в повідомленні.
Зброю, що містить фосфор, заборонено використовувати проти цивільних осіб, але її можна використовувати проти військових цілей відповідно до Женевської конвенції.
Журналісти не змогли підтвердити, чи це була позиція українських військових, хоча зелена вантажівка з білим хрестом – знаком української армії – була припаркована біля доріжки на спаленій території.
Україна неодноразово звинувачувала Росію у застосуванні зброї з використанням білого фосфору, зокрема й проти мирного населення.
Як захиститися від ураження фосфорною бомбою
Боєприпаси можуть зашкодити не лише прямими пораненнями від уламків гільз, але й спричинити опіки та випалити легені під час вдихання парів.
Якщо вас вразило таким боєприпасом, потрібно:⠀
якомога швидше позбутися одягу, до якого прилипли частки білого фосфору, що палає. Якщо такої можливості немає, то занурити уражену шкіру у воду або сильно зволожити;
до пошкоджених ділянок тіла потрібно перекрити доступ кисню (промити рани розчином бікарбонату натрію (сода) або холодною водою);
змочити шкіру та усунути видимі частки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом;
опіки варто закрити вологими пов’язками. Вони мають бути просочені фізрозчином, щоб запобігти повторному загорянню фосфору;
якщо людина, яка отримала фосфорні опіки, перебуває у свідомості, їй потрібно дати будь-які знеболювальні та заспокійливі препарати.
Читайте також:
Війська РФ завдали удару по цивільній інфраструктурі Харкова
У РНБО спростували заяви ЗМІ про сумніви у контрнаступі ЗСУ через втрати на війні
ЗСУ під Бахмутом збили російський бомбардувальник Су-24 — відео