Нещодавно компанія SpaceX відправила на орбіту планети нову партію апаратів для проєкту Starlink, а вчені знову болісно відреагували на це. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Space.com.
На думку астрофізика Джонатана Макдауелла з Гарвард-Смітсоновського центру, нова ініціатива корпорації Ілона Маска заважатиме спостереженням. Він заявив, зо супутників Starlink забагато й усі вони схожі на зірки.
"Перші кілька ночей це було схоже чорт зна на що", - додав він.
На критику у SpaceX відповіли, що супутники незабаром (попередню партію запустили у травні) займуть чітко вказані позиції та не будуть "маскуватися під зірки". Макдауелл підняв знову відповідне питання одразу ж після нового відправлення супутників у космос.
"Представники SpaceX ще не надали жодних подробиць щодо того, яким чином вони планують змінити покриття та елементи супутників Starlink, а також не розповіли, наскільки це зменшить відображальну здібність зондів. Коли на орбіту виведуть усі 30 тисяч зондів, їхнє світіння постійно заважатиме спостереженням", - пояснив астрофізик.
За його словами, попередні спостереження вже показали - супутники Starlink світять на небі найяскравіше за усі інші об'єкти. У разі перешкод дослідженням, вчені намагатимуться отримати більш змістовну реакцію від SpaceX.
Як повідомляв ONLINE.UA, ракета-носій Falcon 9 із партією супутників Starlink стартувала з мису Канаверал у понеділок, 11 листопада. SpaceX вела пряму трансляцію запуску.