Незважаючи на добрі відносини з Росією і її президентом Володимиром Путіним, а також участь в Митному союзі, Казахстан активно веде не тільки декомунізацію, а й дерусифікацію.
Про це написав український блогер та журналіст Денис Казанський, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його Facebook.
«Цікаво, незважаючи на те, що там Митний союз і любов з Путіним навік, паралельно в країні давно вже йде не просто декомунізація, а справжня дерусифікація», - повідомив він.
Блогер зазначив, що «казахи позбавляються від російських топонімів, навіть в тому випадку, якщо це історичні назви, а не радянські».
«І офіційна Росія з цього приводу мовчить в ганчірочку. Та й неофіційна теж, в основному, мовчить, бо не було команди подавати голос», - підкреслив журналіст.
Казанський розповів про декілька перейменувань, які були проведені казахською владою.
«Місто Актобе, де сталися теракти, раніше називався Актюбінськ. Атирау в минулому був Гур'єв. Нинішній Шім'ї - це Семипалатинськ. Столиця Астана раніше називалася Акмолинськ і Цілиноград. Це не кажучи вже про тисячі змінених назв дрібніших населених пунктів, вулиць, селищ, районів тощо», - підкреслив він.
При цьому, додав блогер, «місто Кизилорда так і зберегло свою назву, незважаючи на те, що це радянський топонім. Кизил орда - по-казахському Червона армія. Але оскільки назва казахською, її міняти не стали».
«Ось типовий приклад подвійних стандартів у зовнішній політиці РФ. В Україні декомунізація - це фашизм і русофобія, а в Казахстані дерусифікацію ігнорують і намагаються не помічати. Але це тільки до тих пір, поки при владі перебуває лояльний Кремлю керівник. Як тільки там з'явиться хтось, хто не буде влаштовувати Москву, згадають казахам і Шім'ї та Астану», - резюмував Казанський.
Як повідомляв ONLINE.UA, напередодні терористи влаштували атаку на казахський Актобе, в результаті якої, за останніми даними, загинули 17 людей.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації