Азербайджан озвучив неочікувану пропозицію Путіну щодо Нагірного Карабаху
Категорія
Політика
Дата публікації

Азербайджан озвучив неочікувану пропозицію Путіну щодо Нагірного Карабаху

Азербайджан озвучив неочікувану пропозицію Путіну щодо Нагірного Карабаху
Джерело:  online.ua

Лідер Азербайджану Ільхам Алієв звернувся з терміновою пропозицією до очільника Кремля Володимира Путіна та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана - він заявив, що офіційні Москва та Анкара повинні брати активну участь у врегулюванні конфлікту в Нагірному Карабаху. Алієв звернув увагу на те, що наразі бойові дії перейшли в активну фазу, а вірменський прем'єр-міністр "вже набрид світовим лідерам своїми телефонними дзвінками", намагаючись знайти того міжнародного гравця, який має потенціал для врегулювання. Що важливо розуміти, вже 7 жовтня Єреван повідомляв Баку, що готовий навіть піти на поступки, однак Азербайджан відкинув цю пропозицію, заявивши, що зробить усе, щоб повернути окуповані землі. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на агентство "Інтерфакс".

"І ось ті, хто мають потенціал для врегулювання, тих, кого Азербайджан поважає за гідність, за справедливість, за щирість, ось вони і повинні бути гарантами довгострокового миру. Серед них ми бачимо Туреччину і Росію", - заявив лідер Азербайджану.

На переконання Ільхама Алієва, "співпраця між великою державою Росією і великою державою Туреччиною, яка є членом НАТО, значно щиріша, міцніша, ефективна, ніж співпраця між Туреччиною і іншою країною-членом Альянсу, яке постійно в чомусь звинувачує Туреччину".

"Це ж нові політичні реалії, це ж не було в 1992 році, світ змінився, змінюється на наших очах, треба виходити з цього, а не з якихось догм", - додав президент Азербайджану.

Варто звернути увагу на те, що Франція, РФ і США є співголовами Мінської групи Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка намагається знайти шлях вирішення конфлікту у Нагірному Карабаху. Нещодавно очільник французького МЗС анонсував проведення двох раундів переговорів про припинення бойових дій між Азербайджаному та Вірменією. Що також важливо нагадати, раніше Європейський суд з прав людини постановив, що офіційна Анкара повинна утриматися від військових дій у конфлікті в Нагірному Карабаху.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що 7 жовтня глава уряду Вірменії Нікол Пашинян висунув нову вимогу владі Азербайджану.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?