Влада Азербайджану стверджує, що наступ проти вірменських військ на території Нагірного Карабаху просувається з успіхом. Згідно зі зведенням офіційного Баку, урядові сили за останні дні відзначилися чисельними перемогами. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Хікмета Гаджиєва, керівника відділу зовнішньої політики адміністрації президента Азербайджану.
За його словами, азербайджанські підрозділи борються з обороною Вірменії.
"Крім цього, знищені склади з боєприпасами. Все це призвело до того, що опір збройних сил Вірменії значно знизило", - наполягають у Баку.
Гаджиєв звернув увагу на 30-річну окупацію Карабаху, за яку вірменська сторона вибудувала значні укріплення.
"Азербайджан протягом короткого часу із застосуванням високих технологій, безпілотників, точковими ударами виводить з ладу створену військову інфраструктурну базу... ЗС Вірменії встановили на окупованих територіях бетонні укріплення висотою у 8-10 метрів. Крім того, треба врахувати, що бойові дії ведуться на місцевості зі складним рельєфом... ЗС Азербайджану планомірно, крок за кроком долають ворожу оборонну лінію", - додав представник адміністрації президента.
Також азербайджанська влада закликала представників медіа не відвідувати територію Карабаху без дозволу Баку, оскільки це — окуповані райони країни. Тим паче, що іноземні журналісти вимушені ризикувати своїм життям у роботі.
Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.
Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.
Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.
Як повідомляв ONLINE.UA, народним депутатам Верховної Ради не слід виступати з гострими заявами про ситуацію в Нагірному Карабасі. Особисто увагу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернув на твердження про військову допомогу.