Азербайджан висунув гучні претензії Росії. Кремлю дорікнули через бої за Карабах
Категорія
Світ
Дата публікації

Азербайджан висунув гучні претензії Росії. Кремлю дорікнули через бої за Карабах

Азербайджан висунув гучні претензії Росії. Кремлю дорікнули через бої за Карабах
Джерело:  online.ua

Ситуація в Нагірному Карабасі не поліпшилася ані на крок за тиждень після відновлення боїв. Тим часом в азербайджанському уряді дорікнули владі Росії через позицію Москви щодо протистояння. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на диппредставницю Баку в Україні Ельміру Ахундову.

За її словами, Росія виступає як співголова Мінської групи ОБСЄ із врегулювання конфлікту в Карабасі. Представники Москви робили спроби стати посередниками у новому загостренні.

"Роль посередників, як заявив наш президент, була незадовільною. Ми не задоволені їхньою діяльністю", - пояснила дипломатка.

Також стосовно Росії існувала ще принаймні одна суперечка, яка заважала вести переговори у подібному форматі.

"Що стосується можливості Росії впливати на ситуацію, ми бачимо досить стриману позицію російської сторони. Росія обмежується закликами до миру, правда ми бачимо, що російське озброєння продовжує йти повним потоком через території Середньої Азії, через Іран, поставляється як і раніше на територію Вірменії", - наголосила Ахундова.

Вона зауважила, вірменська сторона намагається скористатися Організацією Договору про колективну безпеку стосовно війни у Нагірному Карабасі.

Нагадаємо, Нагірний Карабах — азербайджанський регіон, конфлікт за контроль над яким назрів у 1980-х роках та став фактично міжетнічним. Вірменська РСР хотіла підпорядкування собі цього регіону й виправдовувала це значною кількістю місцевих вірмен.

Вже у 1990, коли внутрішня криза в СРСР досягала свого піку, азербайджанські та вірменські сили обмінялися першими ударами на спільному кордоні. Наступного року на території Нагірного Карабаху оголосили "республіку", яку миттєво підтримав на всіх рівнях Єреван, зокрема й на воєнному.

Повномасштабна війна тривала до травня 1994 року, конфлікт з того залишався замороженим — за винятком кількох інцидентів у різні роки. Баку вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію — агресором.

Як повідомляв ONLINE.UA, керівництво НАТО виступило з терміновим закликом до Вірменії та Азербайджану, які поновили бої за Нагірний Карабах. Представники Альянсу вимагають від сторін конфронтації негайного припинення вогню, який провокує жертви серед військовослужбовців ти цивільного населення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?