На території Азербайджану офіційно встановили нове державне свято після перемоги над вірменськими силами у війні за Нагірний Карабах. Його відзначатимуть 10 листопада — у день підписання домовленостей про припинення вогню в регіоні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на оголошення уряду країни.
Згідно з розпорядженням президента Ільхама Алієва, новий День перемоги "увічнить цю безпрецедентну перемогу, яка стала святом сили нашого народу й нашої національної гордості і має виняткове значення для престижу та майбутнього розвитку нашої держави".
Інше розпорядження Алієв підписав для встановлення Дня пам'яті, він пов'язаний з датою 27 вересня. У цей день почалося нове загострення між вірменськими та азербайджанськими силами у Нагірному Карабасі.
Друга пам'ятна дата повинна стати ознакою глибокої поваги до тих, хто брав безпосередню участь у збройній боротьбі та "віддавав своє життя за територіальну цілісність нашої країни".
Нагадаємо, вірменська армія в Карабасі попри підйом патріотизму та потоку волонтерів зазнали низки стратегічних поразок. Вони дозволили азербайджанським підрозділам взяти під контроль місто Шуши, яке прямо поєднується зі Степанакертом — адміністративним центром Нагірного Карабаху. З останнього на той момент вже тягнулися колони біженців, бо місто ризикувало опинитися в оточенні будь-якої миті.
За домовленостями сторони зберігають оновлені позиції, а Вірменія передає Азербайджану ще кілька районів.
Як повідомляв ONLINE.UA, вірменський лідер Нікол Пашинян вперше озвучив свою версію переговорів з очільником Кремля Володимиром Путіним напередодні підписання тристоронньої угоди про перемир’я в Нагірному Карабасі. Політик зізнався, що був змушений відмовити російському президенту, оскільки не хотів здавати місто Шуша.