У суботу, 3 жовтня, президент Азербайджану Ільхам Алієв звернувся до лідерів Росії, Франції і США. Він погодився на переговори з Вірменією щодо Нагірного Карабаху за умови, що Володимир Путін, Дональд Трамп і Еммануель Макрон продовжать працювати в рамках Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту в регіоні, зберігаючи нейтралітет. Таким чином він відповів на їхній заклик відновити переговори без жодних умов і припинити бої в Нагірному Карабасі, на що до цього погодилася і Вірменія. На яких умовах Вірменія і Азербайджан погодилися на мирні переговори, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Радіо Свобода.
"Я вважаю, що ці три країни (РФ, США, Франція - ред.) повинні продовжити працювати разом над врегулюванням нагірно-карабахського конфлікту, але за умови, що вони залишаться нейтральними ", - назвав свої умови Алієв.
У Вірменії також готові до мирних переговорів щодо врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі при посередництві Мінської групи ОБСЄ.
В інтерв'ю телеканалу Al Jazeera азербайджанський лідер Ільхам Алієв також заявив, що офіційний Баку ніколи не відмовлявся від переговорів з Вірменією щодо конфлікту в Нагірному Карабасі. Він визнав, що у Азербайджана було багато розбіжностей з Єреваном, але незважаючи на це переговори тривали. У зриві переговорів азербайджанський президент звинувачує нову вірменську владу на чолі з прем'єром Ніколом Пашиняном, який зайнявши посаду "знищив все, що було до нього" і заявив, що "Карабах - це Вірменія".
Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважає Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.
Як відомо, 27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і щодня повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоюються початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський підтримав Азербайджан, але закликав припинити бої за Нагірний Карабах.