Президент США Джо Байден наближається до рішення про надання Україні ракет далекого радіусу ATACMS. Ракета має радіус дії до 300 км і Київ закликає надати її вже протягом багатьох місяців.
Джерело: Financial Times
Байден наближається до передачі Україні ATACMS
США насторожено ставилися до прохання України поставити їй ATACMS, оскільки занепокоєні щодо обмежених запасів цих ракет та тим, що Україна завдасть удару по території РФ.
Видання пише, що в останні місяці США розглядають цей крок, тому що війна затягується, а Україна намагається повернути свою територію.
Рішення може бути прийняте найближчим часом, — сказав один високопоставлений чиновник адміністрації Байдена.
Велика Британія та Франція цього року вже відправили в Україну власні ракети великої дальності.
Керівник ОПУ Андрій Єрмак підтвердив, що питання про ATACMS виникає у кожній розмові з радником з нацбезпеки США Джейком Салліваном. Єрмак впевнений, що США погодяться відправити ATACMS.
Тиск щодо надання Україні ракет ATACMS
Financial Times пише, що Байден зіткнувся зі зростаючим тиском від обох партій в Конгресі США, щоб схвалити передачу Києву ракет великої дальності.
Водночас поставка Україні ATACMS відповідатиме моделі військової підтримки Києва США.
Вашингтон чинив опір наданні Києву всього, що він вимагав одразу, але діяв відповідно до власної оцінки військових потреб на даний момент, - йдеться у статті.
Американські танки Abrams незабаром мають прибути в Україну, а США почали навчання українських пілотів F-16 після того, як дали згоду кільком європейським країнам на передачу літаків Києву.
США також прийняли рішення відправити в Україну касетні боєприпаси для посилення артилерійського потенціалу.
Зазначимо, що ATACMS має перевагу перед британськими ракетами Storm Shadow і французькими ракетами Scalp у тому, що їх можна запускати з пускових установок Himars, а не з українських винищувачів радянських часів.
Читайте також:
Коли США все-таки передадуть Україні ATACMS — дані ABC News
Чому США не передають Україні ракети ATACMS — пояснення експерта
США готують новий великий пакет військової допомоги Україні — Блінкен