21 січня офіційно стало відомо, що команда американського лідера Джо Байдена запропонувала очільнику Кремля Володимиру Путіну п'ятирічне продовження дії договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), що обмежує кількість американської та російської стратегічної ядерної зброї. За словами іноземних журналістів, цю пропозицію вже передали російській владі, хоча Білий дім поки не робив жодних публічних оголошень з цього приводу, інформує ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
Варто звернути увагу на те, що термін дії договору закінчується в лютому 2021 року і він є останньою угодою, що обмежує ядерну зброю США та Росії. Речниця Білого дому Джен Дженніфер Псакі уже підтвердила журналістам, що Байден буде вимагати у Путіна пролонгувати цей договір.
"Підписаний на 10 років, СНО-3 обмежує стратегічні носії та ядерні боєголовки РФ і США до 700 і 1550 відповідно. Договір може бути продовжений ще на п'ять років у разі доброї волі кожного з підписантів. Можливість продовження договору існує, оскільки ще у грудні 2019 років Москва висловила намір продовжити новий СНО на п'ять років без будь-яких попередніх умов", — йдеться в повідомленні.
Що важливо розуміти, команда колишнього президента Штатів Дональда Трампа не була налаштована на продовження договору.
Як уже згадувалося раніше, нещодавно колишній очільник Держдепу США Майк Помпео заявив, що хакерські атаки з боку Росії на США і ядерна небезпека є реальними загрозами, до яких повинні бути готовими американці.
"Мене весь час запитують, хто наш ворог, і відповідь така: у нас є багато людей, які хочуть підірвати наш спосіб життя, нашу республіку, наші основні демократичні принципи. Росія, безумовно, в цьому списку. Ядерна загроза цілком реальна... Найбільша загроза для Америки прямо зараз з точки зору руйнування нашої безпеки і спілок — це Росія ", — попередив американський дипломат.
Як повідомляв нещодавно ONLINE.UA, глава Міноборони Андрій Таран озвучив екстрене попередження для українців та усієї міжнародної спільноти щодо ядерної зброї в Криму.