16 лютого стало відомо, що команда новообраного американського лідера Джо Байдена почала переглядати політику офіційного Вашингтону щодо скандального російського газогону "Північний потік-2" після відновлення цього місяця будівництва проєкту вартістю 11 мільярдів доларів. Окрім того, Білий дім вже розпочав перемовини з Німеччиною з цього приводу, інформує ONLINE.UA з посиланням на The Wall Street Journal.
Що важливо розуміти, проєкт президента РФ Володимира Путіна "Північний потік-2" завершений більш ніж на 90%, залишилося прокласти більше 100 кілометрів.
"Будівництво відновилося 6 лютого, більш ніж через рік після того, як воно зупинилося в умовах протидії адміністрації Трампа та актів Конгресу, що передбачає санкції проти компаній та приватних осіб, які беруть участь у проєкті", - йдеться в повідомленні видання.
Варто зазначити, що дотепер команда Байдена не запроваджувала санкції, передбачені законом. Проте нещодавно нарешті розпочала перемовини з людьми німецької канцлерки Ангели Меркель щодо майбутнього газопроводу, включно з "погрозами санкціями проти компаній, які беруть участь у будівництві Північного потоку 2", заявляють анонімні джерела.
За словами редакції видання, у адміністрації 16 лютого підступає крайній термін, коли вона повинна повідомити список компаній, які можуть стати потенційною ціллю для санкцій з боку Білого дому. Офіційний Вашингтон також моеж відмовитися від введення санкцій у зв'язку з національними інтересами. Варто звернути увагу на те, що члени Ради національної безпеки вже проводили зустріч, щоб обговорити газопровід, в тому числі готовність ФРН ввести мораторій на проєкт. Не можна не згадати про те, що раніше очільник комітету Бундестагу з міжнародних справ Норберт Рьотген запропонував ввести мораторій на будівництво "Північного потоку-2" як альтернативу санкціям.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до Європейського союзу та усієї міжнародної спільноти та назвав ще одну причину заблокувати "Північний потік-2".