10 травня в Бухаресті відбудеться саміт країн східного флангу НАТО, в якому візьмуть участь президент США Джо Байден, держсекретар США Ентоні Блінкен і генсек Альянсу Єнс Столтенберг. На зустрічі лідерів "Бухарестської дев'ятки" обговорять ситуацію в Україні та Чорному морі.
Джерело: Twitter президента Румунії Клауса Йоханніса
Румунський лідер уточнив, що саміт країн східного флангу НАТО буде присвячений трансатлантичним зв'язкам, обороні і стримуванні на східному фланзі. Джо Байден, Єнс Столтенберг і президенти Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Словаччини, Чехії та Естонії візьмуть участь у зустрічі в онлайн-режимі, а президенти Румунії та Польщі, як співорганізатори заходу, будуть в Бухаресті особисто.
"Радий вітати Джо Байдена на саміті, який я проводжу сьогодні в Бухаресті. Разом з президентом Анджеєм Дудою ми також вітаємо Єнса Столтенберга, в рамках підготовки до саміту НАТО з упором на трансатлантичні зв'язки, оборону і стримування", - йдеться в повідомленні Клауса Йоханніса.
Глава Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох в свою чергу підкреслив, що в спільній заяві після саміту буде згадка про безпеку в басейні Чорного моря і ситуацію в Україні.
Бухарестська дев'ятка - хто в неї входить
Бухарестська дев'ятка була утворена в 2015 році за ініціативою Румунії та Польщі через агресію Росії. Тоді країни звернулися до НАТО з проханням посилити присутність альянсу в Східній Європі. Після цього в Польщу і країни Балтії були направлені додаткові батальйони країн НАТО.
До складу Бухарестської дев'ятки входять Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія. Всі вони підтримують Україну і висловлюють стурбованість через стягування російських військ до українських кордонів й напруженість в районі Азовського і Чорного морів.
Читайте також: