15 квітня очільник Білого дому Джо Байден підтвердив свою позицію щодо скандального російського газогону "Північний потік-2", однак не став повідомляти, чи будуть введені нові санкції.
Джерело: сайт Білого дому
Чому США не ввели нові санкції проти Північного потоку-2
Журналісти поцікавилися у американського лідера, чому до останніх санкцій Штатів не були включені санкції проти суперечливого газопроводу. Президент США почав стверджувати, що це "складна проблема".
"Північний потік - 2" - складна проблема, з якою зіштовхуються наші союзники в Європі. Я був проти "Північного потоку-2" протягом довгого часу, з самого початку, коли я був ще - коли я ще не був на посаді (президента)... - до того, як я залишив посаду віцепрезидента. Але це все ще актуальна проблема", - наголосив Джо Байден.
За словами журналістів, очільник Білого дому зіштовхується з тиском в Конгресі, особливо з боку республіканців, щоб не допустити завершення будівництва трубопроводу, який побудований приблизно на 95%.
Міністерство юстиції Штатів декілька тижнів тому дало "зелене світло" санкціям проти Nord Stream 2 AG, компанії, яка замається плануванням, будівництвом і майбутньою експлуатацію трубопроводу, однак після завершення внутрішніх обговорень введення санкцій просто скасували.
Анонімні джерела в Білому домі стверджують, що адміністрація Джо Байдена має намір відновити відносини між США та ФРН, які були зіпсовані за призидентства Дональда Трампа.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Піісля цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.