Команди американського лідера Джо Байдена та німецької канцлерки Ангели Меркель найближчими днями оголосять про угоду щодо врегулювання їхньої давньої суперечки навколо скандального російського газогону "Північний потік-2".
Джерело: Reuters з посиланням на інсайдерів, знайомих з перемовинами Вашингтона і Берліна
США та Німеччина готують фінальне рішення щодо Північного потоку-2
Як уже згадувлаося раніше, лідери США та Німеччини не змогли врегулювати свої розбіжності з приводу трубопроводу під час зустрічі минулого тижня у Вашингтоні, однак дійшли висновку, що очільнику Кремля Володимиру Путіну не можна дозволяти використовувати енергетику як зброю проти сусідів.
Один зі інсайдерів інформаційної агенції, який говорив на умовах анонімності, оскільки переговори все ще тривають, повідомив, що майбутня угода "виглядає добре".
"Ми очікуємо, що ці розмови (переговори між обома сторонами щодо газопроводу. – Ред.) знайдуть рішення найближчими днями", - зазначають анонімні джерела.
Ще один інсайдер заявив, що під час дискусій команди Байдена та Меркель наближаються до угоди, яка дозволить запобігти відновленню скасованих зараз санкцій США проти компанії-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG та її виконавчого директора.
"Деталі щодо угоди не відомі, але однією з її ключових складових буде збільшення інвестицій обох країн, спрямованих на підтримку енергетичної трансформації України, її енергоефективності та енергетичної безпеки", - йдеться в повідомленні.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.