Президент США Джо Байден запропонував китайському лідере Сі Цзіньпіню минулого тижня зустрітися, однак той відхилив пропозицію. Про це пише Financial Times, але в Білому домі цю інформацію спростовують.
Джерело: Financial Times.
FT посилається на кількох людей, які поінформовані про 90-хвилинну розмову між двома лідерами. Видання пише, що Сі Цзіньпін не прийняв пропозицію Джо Байдена і замість цього наполягав на тому, щоб Вашингтон мав менш різкий тон щодо Пекіна.
Джейк Салліван, радник Байдена з питань національної безпеки заявив, що звіт не є точним відображенням дзвінка. В той же час джерело, яке було серед тих, хто проінформований про дзвінок, підтвердило точність повідомлення.
"Сі Цзіньпін, очевидно, натякнув, що в першу чергу необхідно поліпшити тон і атмосферу відносин", - сказало джерело ЗМІ.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи розчарований він тим, що Сі Цзіньпін не хотів з ним зустрічатися, Байден сказав, що "це неправда".
Байден хотів поговорити з Сі під час саміту "Великої двадцятки" в Італії, але ЗМІ пишуть, але президент Китаю не покидав країну з моменту початку пандемії коронавірусу – з початку 2020 року.
США розчаровані очевидною відсутність інтересу з боку КНР до зустрічі, розповіли три джерела.
Одне з джерел FT припустило, що китайський лідер просто не захотів брати на себе обов’язки у конкретно вказаний проміжок часу.
Розмова Байдена з Сі Цзіньпінем
9 вересня Джо Байден і Сі Цзіньпін провели телефонну розмову. Двоє політиків вдруге поговорили по телефону відтоді, як Байден зайняв посаду президента у січні, і вперше за останні 7 місяців.
Як повідомив китайський державний телеканал, президент КНР сказав Байдену, що політика США спричинила "серйозні труднощі", і вибудовування нормальних відносин "має вирішальне значення для майбутнього та долі світу".
У Білому домі повідомили, що двоє лідерів мали "широку стратегічну дискусію", в якій вони обговорили сфери, де їхні інтереси збігаються, а також ті, де інтереси та цінності двох країн розходяться.
Китайсько-американські відносини
Американський президент Джо Байден відомий своєю жорсткою позицією щодо політики КНР, яка утискає права нацменшин й демократичний рух у Гонконзі.
Напередодні стало відомо, що Байден скликає саміт “четвірки” – давніх союзників Америки й противників глобалізаційної політики Китаю.
Після виведення американських військ з Афганістану Білий дім зосередив свою увагу на протистоянні Китаю.
Китай тим час проводить серйозне посилення своєї обороноздатності.
За підрахунком експертів, КНР має приблизно в п’ять разів більше винищувачів, розміщених в Індо-Тихоокеанському регіоні, ніж США. За прогнозами Індо-Тихоокеанського командування США, до 2025 року їхня кількість зросте у вісім разів.
Також повідомляється, що Китай розгорнув близько 2 тисячі наземних ракет середньої дальності, тоді як у військ США таких в регіоні немає.
Читайте також: