Вчені вже багато десятиліть ведуть суперечки щодо найбільш ергономічного та реалістичнішого проєкту бази на Місяці. Нову ідею запропонувала команда експертів Сингапурського університету технологій і дизайну під керівництвом Ксав'є Фернандеса. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на PLOS One.
На думку науковців, можна не везти велику кількість матеріалів з Землі — що становить додаткову складність під час організації експедиції. Для облаштування бази вони пропонують використати суміш хітину й місцевого марсіанського ґрунту.
Фахівці пояснили, якщо на Червоній планеті організовуватимуть штучну екосистему для підтримки життя колоністів, хітин обов'язково стане одним з її продуктів. Цей елемент відомий тим, що саме з нього складаються клітинні стінки грибів, панцирі комах, ракоподібних, а також рибна луска.
У статті говориться про розділення хітину на мономери та комбінування хітозану з марсіанським реголітом.
Ця технологія відзначається швидкістю, не потребує значних енергетичних витрат чи спеціального обладнання. Кінцевий матеріал може стати не тільки основою для будівель, з нього можна створювати окремі інструменти чи навіть техніку.
Фернандес і команда під час демонстрації згаданого методу відтворили гайковий ключ, модель бази невеличкого розміру та кілька фігурок — вони скористалися хітином та імітатором ґрунту з Марса.
"Спочатку технологія створювалася для зведення сферичних замкнутих екосистем в містах. Однак вона виявилася найбільш ефективним і легко масштабується з усіх методів виробництва матеріалів в закритій штучному середовищі, в умовах дефіциту ресурсів на млявій планеті або супутнику", - цитує журнал Фернандеса.
Як повідомляв ONLINE.UA, на поверхні Марса вперше в історії спостереження за планетою зафіксували рух хвиль марсіанських пісків. Варто звернути увагу на те, що раніше вони вважалися статичними. Супутники й марсоходи регулярно реєстрували еолові форми рельєфу на Марсі, звані мегахвилями.