Журналісти-розслідувачі Bellingcat розвінчали спроби Росії перекрутити трагічні події у Бучі на Київщині.
Джерело: Bellingcat
Нещодавні фотографії з міста Буча неподалік від Києва, зроблені, коли українські сили відновили позиції після відступу російських військ, показують повсюдні руйнування та трупи в цивільному одязі, розкидані по вулицях, - зазначили журналісти.
Перші звіти правозахисних організацій про дії російських збройних сил детально описують насильство проти мирних жителів.
В інтерв’ю з місцевими жителями, тим часом, звинувачують російські війська у розстрілах беззбройних людей через підозри, що вони воювали за українські збройні сили на Донбасі у 2014 році, або навіть «просто через татуювання державного герба України».
Російські чиновники відкинули ці заяви. 3 квітня Міністерство закордонних справ Росії опублікувало заяву, згодом переопубліковану Міністерством оборони Росії, в якій однозначно стверджується, що «фото та відеокадри з Бучі є черговою містифікацією, постановкою та провокацією київського режиму для західних медіа».
Проте існують докази з відкритих джерел, які суперечать заявам про нібито ретельно продумані фейки та постановку, а також ставлять під сумнів описане росією щодо останніх днів, - повідомили журналісти.
Відео і фотографії з Бучі, на яких зображені загиблі в цивільному, вперше зʼявилися у соціальних мережах 1 квітня. Це знову суперечить твердженням росії про те, що докази звірств не оприлюднювали.
На всіх відео показані одні й ті самі ділянки вулиці Яблуневої з різних ракурсів — на записах видно одні й ті самі трупи.
Також одним із доказів брехні росії є чисельні фото та відео зафіксовані іноземними ЗМІ, що були зроблені у період з 1 по 3 квітня.
Читайте також: