Нинішня міграційна криза, викликана масовим напливом біженців в Європу з охоплених війною країн Близького Сходу та Африки, є найбільшою з часів Другої світової війни. За словами єврокомісара з питань розширення та добросусідства Йоганнеса Гана, станом на вересень 2015 року число мігрантів було найвищим в історії людства.
Масовий наплив мiгрантiв загрожу є існуванню Шенгенської угоди. Наприклад, в Італії заявили, що Європа повинна вибрати між Шенгенської схемою відкритих кордонів і Дублінською угодою про процедуру надання притулку, адже міграційна криза показала несумісність цих двох документів. Суперечності між країнами Євросоюзу щодо розселення прохачів притулку поглиблюють розкол в ЄС. Торік частина країн Шенгену істотно знизила долю мультивiз для українців.
Як відомо, Рада Євросоюзу може розглянути пропозицію про скасування віз для громадян України вже в першому кварталі цього року. Однак, існує побоювання, що у зв'язку з масовим напливом мігрантів в країни Єврозони, запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС може затягнутися.
Як показали результати опитування, проведеного ONLINE.UA, більшість українців вважають, що міграційна криза в Європі може вплинути на скасування віз для України. Тільки 27% респондентів вірять у те, що безвізовий режим буде введений вже цього року.
У Міністерстві закордонних справ України налаштовані більш оптимістично в питанні введення безвізового режиму. за словами глави МЗС Павла Клімкіна, все, що відбувається навколо викликів з міграцією, не впливатиме не тільки на сприйняття України, але й жодним чином на час прийняття Європейським Союзом рішення про введення безвізового режиму.