Глава Держдепу США Ентоні Блінкен стверджує, що Україну попереджали про рішення президента США Джо Байдена по Північному потоку-2. Він відкинув претензії українського лідера Володимира Зеленського до Байдена, хоча і допустив, що безпосередньо до президента України інформація могла дійсно не дійти.
Джерело: виступ Блінкена під час слухань в комітеті Сенату з міжнародних справ.
"Для протоколу: ми дійсно поділилися з українськими партнерами нашими намірами, що стосувалися трубопроводу. Можливо, ця інформація не дійшла безпосередньо до президента Зеленського, але точно повинна була (дійти - ред.)", - прокоментував глава американського зовнішньополітичного відомства США ситуацію.
Зеленський дорікнув Байдену за Північний потік-2
Кілька днів тому Зеленський вперше публічно заявив, що був неприємно здивований і розчарований рішенням американського лідера Джо Байдена відмовитися від санкцій проти російського газопроводу Північний потік-2, який є серйозною загрозою національній безпеці України.
Український лідер зізнався, що щиро вірив в те, що Байден і його команда до останнього будуть підтримувати Україну в питанні Північного потоку-2. За його словами, його більше розчарувало навіть не саме рішення Ббайдена не перешкоджати закінченню будівництва газопроводу, а то, що особисто він дізнався про це з преси, хоча відносини між стратегічними партнерами повинні бути прямими.
"Я щиро вважав, що, коли справа стосувалася "Північного потоку - 2", США були останнім оплотом. Саме тому ми були дуже неприємно здивовані. Крім самого рішення другим сюрпризом став той факт, що я дізнався про нього з преси", - поскаржився Зеленський.
Держдеп відповів на претензії Зеленського до Байдена
У Держдепі США відразу ж прокоментували претензії Зеленського до Байдена. Там запевнили, що Держдепартамент регулярно взаємодіяв з українськими офіційними особами з приводу Північного потоку - 2. У відомстві уточнили, що передачею останнього звіту Конгресу Держдепартамент повідомив посла України у Вашингтоні та високопоставлених чиновників в Києві, в тому числі главу адміністрації президента про зміст документа.
У дипвідомством також запевнили, що адміністрація Байдена має намір продовжувати консультації з Україною і "продовжувати чинити тиск на Німеччину з метою усунення ризиків, які" Північний потік - 2 "представляє для України і європейської енергетичної безпеки".
Читайте також: