Блокування АМКУ видачі лотерейних ліцензій загрожує багатомільйонними втратами для держбюджету – ЗМІ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Блокування АМКУ видачі лотерейних ліцензій загрожує багатомільйонними втратами для держбюджету – ЗМІ

Блокування АМКУ видачі лотерейних ліцензій загрожує багатомільйонними втратами для держбюджету – ЗМІ
Джерело:  Gazeta.ua

Спробами заблокувати прийняття Кабміном ліцензійних умов діяльності операторів лотерей в Україні Антимонопольний комітет гальмує запуск процесу продажу ліцензій для учасників ринку, що загрожує багатомільйонними втратами для держбюджету. Про це йдеться в статті, опублікованій виданням « Газета.UA », повідомляє ONLINE.UA.

Наразі видача новий ліцензій через відсутність умов вже 4 роки як припинена. Оператори лотерей працюють за старими ліцензіями, яких всього було видано чотири. Одна ліцензія належить державному «Ощадбанку», але він не проводить лотереї. Друга знаходиться у компанії «Українська національна лотерея» (УНЛ). Дві інших належать приватним компаніями МСЛ та «Патріот», яким, згідно з указом президента від 28 квітня 2017 року, заборонена будь-яка економічна діяльність, оскільки бенефіціари цих компаній з Росії.

Оприлюднені зауваження АМКУ до проекту ліцензійних умов для операторів лотерей, підготовлених Мінфіном, фактично вимагають переписати чинний закон про лотереї, відповідно до якого і готувалися умови ліцензій, а не виконувати його, підкреслюється в статті.

«Через таке грубе втручання АМКУ в уже відрегульовану сферу ринок виявився паралізованим. У проекті держбюджету на 2018 рік Мінфін спочатку запланував 2 млрд гривень від плати за лотерейні ліцензії. Вартість ліцензії, пропонованої Мінфіном, повинна становити 172 млн гривень на рік. У підсумку в остаточну версію держбюджету була вписана цифра 352 млн гривень, але й цих грошей бюджет все ще не отримав, оскільки АМКУ намагається перешкодити затвердженню ліцензійних умов», говориться в матеріалі.

Автори статті відзначають, що 28 квітня 2018 року минає термін, на який були введені санкції проти російських компаній в Україні. Якщо санкції не будуть продовжені і все ще не будуть затверджені нові ліцензійні умови, то два оператори лотереї з російським корінням зможуть відновити свою роботу, не сплачуючи до держбюджету ні копійки.

«Втім, вони прекрасно себе почувають і під санкціями, оскільки працюють і не платять податків прямо зараз. АМКУ лише забезпечує їм сприятливий режим», - резюмується в статті.

Як повідомлялося в ЗМІ, вже найближчим часом Кабінет міністрів має намір затвердити ліцензійні умови для учасників лотерейного бізнесу в Україні, які врегулюють ринок та встановлять чіткі правила діяльності. Прийняття постанови про ліцензійні умови для учасників лотерейного ринку дозволить запустити процес продажу ліцензій операторам лотерей, що, згідно з планами уряду, принесе державному бюджету близько 2 млрд гривень.

Ліцензійні умови для лотерейних операторів, які має намір затвердити Кабмін, розроблені відповідно до Закону «Про державні лотереї в Україні».

ЗМІ побачили в діях Антимонопольного комітету, який розкритикував положення закону про державні лотереї, спробу відтягнути прийняття ліцензійних умов урядом. На думку журналістів, це робиться в інтересах російських власників лотерейних компаній МСЛ і «Патріот», які з 2015 року перебувають під санкціями і не мають права на господарську діяльність в Україні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?