Пандемія коронавіруса могла бути викликана витоком з лабораторії Китаю. Такі побоювання є у британської розвідки, дані якої говорять про можливість витоку, хоч там і не виключають основну версію із зараженням від тварини. Офіційна влада Великої Британії не визнає версію розвідки, в Китаї також заперечують витік, хоча і в терміновому порядку прийняли закони, які закликають до поліпшення управління вірусами і засобом для забезпечення "біологічної безпеки". Нові резонансні дані британської розвідки про те, що пандемія коронавіруса почалася через витік з китайської лабораторії повідомило видання Daily Mail, передає ONLINE.UA.
Джерело уточнює, що про версію витоку коронавируса з однієї китайської лабораторії повідомив член COBRA (надзвичайний урядовий комітет на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном - ред.). За його словами, в Китаї є як мінімум дві лабораторії, з яких міг статися витік. Це Інститут вірусології в Ухані - сама передова лабораторія такої спрямованості на материковому Китаї, яка знаходиться він всього в 16 км від ринку, звідки пішло зараження. Примітно, що ще в 2018 році китайська державна газета People's Daily повідомляла, що в цій лабораторії готові проводити експерименти з високопатогенними вірусами по типу Ебола. І саме вчені цього інституту перші припустили, що геном COVID-19 на 96% збігається з коронавірусом у кажанів.
Ще одна лабораторія, з якої був можливим витік - Уханьський центр контролю захворювань, який знаходиться всього в 5 км від того самого ринку. У цьому місці проводили експерименти на тваринах, в тому числі, і на кажанах, щоб вивчити способи передачі коронавірусу.
Американський експерт з біобезпеки, професор Річард Ебрайт з Інституту мікробіології ім. Ваксмана Університету Рутгерса, коментуючи можливий витік коронавіруса з китайської лабораторії, розповів, що він бачив докази того, що вчені з Центру контролю захворювань та Інституту вірусології вивчали віруси, не дотримуючись техніки безпеки.
"Для цього потрібен рівень захисту класу 4, а вони використовували тільки класу 2. Він забезпечує мінімальний захист від зараження. Хоч нічого не вказує на те, що вірус вивели спеціально, але цілком можливо, що просто в лабораторії сталася якась аварія", - вважає Ебрайт.
Слід нагадати, що в 2004 році витік з китайської лабораторії вже спричинив спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS). Тоді від інфекції померла одна людина і ще дев'ять заразилися. за той випадок китайська влада виправдалася, заявив, що витік стався в результаті недбалості, і запевнила, що п'ять високопоставлених чиновників Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань були покарані за те, що сталося.
Після появи підозр, що пандемія коронавіруса могла виникнути через витік в одній з лабораторій Китаю, офіційний Пекін вирішив перестрахуватися. Були прийняті закони, які закликають до поліпшення управління вірусами і засобів для забезпечення "біологічної безпеки". При цьому всі повідомлення про витік китайська влада заперечує. У Пекіні вважають, що подібні повідомлення повністю ігнорують величезні зусилля і величезні жертви Китаю і його народу та заперечують значний внесок Китаю в здоров'я і безпеку населення світу.
Нагадаємо, коронавірусна інфекція почала поширюватися з китайського мегаполісу Ухань в січні 2020 року. Влада КНР вдалася до жорстких заходів через епідемію - там заборонили пасажирський рух між містами, скасували всі святкові заходи з нагоди місцевого нового року. З початку епідемії в Китаї зафіксовано 81 669 випадків зараження коронавірусом, від якого померли більше 3,3 тисяч осіб.
З 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно вивела поширення COVID-19 на рівень пандемії - хвороба стрімко охопила майже весь світ. На сьогоднішній день коронавірусом захворіли більше 1,7 млн людей.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в РНБО України поділилися шокуючими даними про можливий витік коронавіруса з китайської лабораторії.