Медична реформа стала новою болючою темою для України, адже під час її впровадження навіть змінилися кілька міністрів охорони здоров'я. З обіцянкою довести її до кінця належним чином виступив сьогоденний голова відомства Максим Степанов. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МОЗ.
За його словами, у відомстві наразі розробляють пакет комплексних змін, які вплинуть на усю систему, не тільки фінансування.
"Таке враження, що попереднє керівництво МОЗ займалося не медичною реформою, а медичними експериментами. В нас повинна бути якісна і доступна медицина. Фінансування має відбуватися через НСЗУ, але за чіткими критеріями, які не повинні призводити до знищення української медицини, звільнення лікарів і закриття медичних установ", - пояснив Степанов.
Міністр додав, реформування медичної системи не входить до переліку вимог міжнародних партнерів, це необхідність для самої країни.
"Якщо ми говоримо про меморандум з МВФ у медичній частині, то говоримо саме про фінансування. В той же час, всі галузі медицини не можуть фіксуватися за одним і тим самим принципом. Над встановленням зрозумілих тарифів ми і працюємо", - резюмував посадовець.
Нагадаємо, другий етап медичної реформи навесні відтермінували. Українська влада аргументувала це впливом епідемії коронавірусу COVID-19, який не дозволить провести реформу належним чином.
Зокрема, йшлося про зміну системи фінансування, яка могла б залишити багатьох медиків від попередніх зарплат і заклади від попереднього рівня фінансування в умовах загрози.
Як повідомляв ONLINE.UA, ситуація з епідемією коронавірусу в Україні раптово погіршилася — через кількість нових випадків. На тлі цього міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив про можливе посилення карантину. За словами голови МОЗ, за добу 3 червня в Україні виявили антирекорд за кількістю нових випадків COVID-19.