Офіційний Київ привітав довгоочікуване рішення президента США Дональда Трампа щодо призначення Кіта Дейтона на посаду надзвичайного і повноважного посла в Україні. У МЗС України з нетерпінням чекають його приїзду до Києва. Про це написав на своїй сторінці в соцмережі міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає ONLINE.UA.
"Вітаю рішення номінувати нового посла США в Україні. З нетерпінням чекаю його прибуття до Києва. Ми зустрічалися з генералом Кітом Дейтоном ще в його статусі військового радника в Україні, і наша взаємодія завжди була відмінною", - написав він.
Варто додати, що рішення Трампа стало вкрай важливим дипломатичним кроком для України і відносин Києва та Вашингтона, так як посада керівника американського дипломатичного представництва в Києві вакантна цілий рік. Попереднім послом США в Україні була Марі Йованович, але в травні 2019 року його пішла з посади - її відкликали до Вашингтона на вимогу Трампа. Марі Йованович стала однією з ключових свідків, які дали свідчення у справі про українську політику Дональда Трампа. Вона зв'язала свою відставку з небажанням тиснути на Україну у справі Burisma, на розслідуванні якого нібито наполягав Трамп. Тоді Йованович також заявила, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані разом зі своїми помічниками влаштували проти неї скандальну кампанію, що закінчилося зняттям її з поста.
Нагадаємо, 71-річний Кіт Дейтон - генерал-лейтенант у відставці. В даний час є директором Європейського центру досліджень безпеки Джорджа Маршалла в Німеччині і з 2018 року був радником Міноборони України. З грудня 2005 року по жовтень 2010 року Дейтон служив в якості координатора з питань безпеки США в ізраїльсько-палестинської адміністрації в Тель-Авіві. Він також займав посаду директора Дослідницької групи по Іраку, старшого співробітника Об'єднаного штабу і оборони США і був військовим аташе в посольстві США в Москві.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Трамп прийняв нове скандальне рішення через Україну. Він продовжує карати чиновників, залучених в процедуру про його імпічмент, яка була провалена Сенатом США. Він звільнив генерального інспектора розвідувального співтовариства Майкла Аткінсона, який першим в США висловив стурбованість з приводу скарги анонімного офіцера розвідки, що стосується телефонної розмови президентів Трампа і Зеленського 25 липня минулого року, в якому глава Білого дому нібито шантажував українського лідера заради власних політичних інтересів.