Китайські вчені з Університету міста Ланьчжоу і Метеорологічного управління КНР в Шанхаї нарешті довели залежність рівня смертності від коронавірусу COVID-19 від погоди на прикладі ситуації в місті Ухань. Результати дослідження опубліковані в статті для електронної наукової бібліотеки medRxiv, інформує ONLINE.UA
"Ми вперше простежили за тим, як температура повітря, розкид між найвищим і найнижчим її значеннями, а також вологість впливають на рівень смертності від COVID-19 (хвороба, яку викликає коронавірус нового типу. - ред). Наше дослідження показує, що варіації в температурі і вологості досить сильно впливають на рівень смертності від коронавірусу", - сказано в матеріалі.
Окрім того, фахівці вже детально проаналізували дані, які місцеві медики в Ухані збирали з 20 січня по 29 лютого поточного року, тобто коли пандемія вийшла на пік і потім пішла на спад. Як відомо, загалом за вказаний період померли майже 2300 жителів міста.
Лікарі співставили щоденне число випадків загибелі людей з тим, як в цей час в місті змінювалася погода. Використовуючи ці дані фахівці спробували виявити статистичний взаємозв'язок між метеорологічними чинниками і смертоносністю вірусу.
"Заміри вчених показали, що такі закономірності дійсно існують, що робить коронавірус COVID-19 схожим на його найближчих родичів - вірус близькосхідної лихоманки MERS і атипової пневмонії SARS-CoV-1, а також збудників інших респіраторних захворювань. Так, збільшення різниці між температурою вдень і вночі підвищувало рівень смертності на 2,9%, тоді як зростання вологості повітря на один г/см3 зменшувало цей показник приблизно на 11%. У цілому ці показники можна порівняти з тим, як змінюється рівень смертності від різних респіраторних хвороб, які викликають як віруси, так і шкідливі звички або висока забрудненість повітря", - сказано в дослідженні.
За словами вчених, закономірності, які вони отримали, не враховують те, як на поширення вірусу і смертність діють соціальні чинники, у тому числі міграції і карантин. Фахівці припускають, що цілком ймовірно, що погода впливає на даний показник сильніше чи слабше, ніж показують поточні дані.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що COVID-19 загрожує втратою приблизно 50 мільйонів робочих місць. В першу чергу мова йде про людей із сфери туризму.