За словами американських аналітиків, поточні темпи операцій Збройних сил України не свідчать про те, що ситуація зайшла у глухий кут. Іноземні експерти також озвучили прогноз, що бійці ЗСУ мають усі шанси повернути більшу частину своїх територій.
Джерело: ISW
Аналітики оцінили ефективність контрнаступу ЗСУ
Команда ISW звертає увагу на те, що армія України влаштовувала повільні та поступові кампанії блокування районів концентрації солдатів на східному березі Херсонщини, а також обмежені наземні атаки на західному березі в період із серпня по листопад 2022 року, перш ніж остаточно змусити росіян відійти з правого берега в середині листопада.
Окрім того, аналітики нагадують, що зимово-весняний наступ армії РФ закінчився трохи більше, ніж за місяць й не мав жодних масштабних успіхів.
Ситуація на півдні України, звичайно, інша, тому що тут немає природних умов, коли росіяни могли розраховувати лише на два мости через Дніпро. Однак український контрнаступ на Херсон складався з фаз відносно швидкого просування та тривалих періодів підготовки, боїв, які були спрямовані на виснаження російських сил, і обмежених досягнень, що зрештою зробило російські позиції на західному березі річки слабкими, - зазначають американські політики.
У чому полягає відмінність поточного контрнаступу ЗСУ
Іноземні експерти звертають увагу на те, що контрнаступ, який українська армія розпочала у червні 2023 року, можна вважати менш драматичним і швидким, ніж той, під час якого було звільнено більшу частину Харківської області, однак все-таки більш успішним, ніж невдалий російський зимово-весняний наступ.
Команда ISW дійшла висновку, що загалом за своїм темпом і початковим прогресом поточний контрнаступ ЗСУ найбільше схожий на повільніший, але успішний херсонський контрнаступ.
Читайте також:
Що насправді гальмує контрнаступ ЗСУ — пояснення глави ЗС Британії
Путін втратив контроль над ситуацією в Росії — Зеленський
Легіон "Свобода Росії" готується йти на Москву — відео;