Законопроект США, який вводить ряд нових санкцій проти Росії, переслідує три основні мети.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Голос Америки".
Відзначимо, що, по-перше, новий законопроект вводить в силу чотири укази, видані в 2014 році тодішнім президентом США Бараком Обамою. Укази спрямовані проти сепаратистів в Україні і соратників оточення президента РФ Володимира Путіна і екс-президента України, втікача Віктора Януковича. Крім того, вони обмежують американо-російське співробітництво в сферах оборони, енергетики, фінансів, а також вводять в силу укази Обами про блокування активів через кібернапади.
Читайте також: Нові санкції США проти Росії: у Лаврова відповіли погрозами
По-друге, законопроект розширює існуючі санкції, зобов'язуючи державного лідера обмежувати: залучення боргу для секторів фінансів, енергетики, видобутку нафти; інвестиції на суму в більш ніж $10 млн; можливості держпідприємств РФ залучати фінансування через приватизацію. Також він забороняє підтримувати проекти Росії з видобутку нафти нетрадиційних джерел за межами РФ і вводить мінімальну дозволену участь в таких проектах для російських компаній, що потрапили під санкції, на рівні в 33%.
По-третє, новим документом будуть введені нові обмежувальні заходи, пов'язані з порушенням прав людини, кібервтручанням і корупцією в Росії.
Читайте також: Якесь хамство: Путін різко відреагував на санкції США
Примітно, що критерії, за якими можна буде змінити санкції, як і раніше стосуються врегулювання ситуації в Україні відповідно до Мінських угод. При цьому президент США може накласти нові санкції, однак зняти їх можна тільки з дозволу Конгресу.
Згідно з текстом законопроекту, американський лідер повинен буде дотримуватися наступних пріоритетів зовнішньої політики: заклик влади РФ до виведення військових з України, Грузії і Молдови; повернення кордону зазначених країн під контроль відповідних урядів; припинення дій, що завдають шкоди урядам перерахованих держав.
В окремому положенні йдеться про підтримку реформ ринку енергетики в Україні, протистояння "Північному потоку-2", розвиток енергетичної безпеки України.
Як повідомляв ONLINE.UA, законопроект про введення нових санкцій проти Росії, КНДР і Ірану був схвалений Палатою представників Конгресу США і Сенатом. Тепер для набуття ним чинності необхідний тільки підпис президента Дональда Трампа.