Чому бойовики пішли в наступ біля Золотого - МЗС озвучило неочікувану версію
Категорія
Україна
Дата публікації

Чому бойовики пішли в наступ біля Золотого - МЗС озвучило неочікувану версію

Чому бойовики пішли в наступ біля Золотого - МЗС озвучило неочікувану версію

Очільник МЗС Вадим Пристайко звернувся до українців та заявив, що неочікувана спроба прориву проросійських сил 18 лютого через лінію розмежування біля Золотого була організована з метою зірвати переговори щодо наступного обміну заручниками. Окрім того, за його словами, провокацію також спрямовували на зрив домовленостей, які реалізуються після нормандського саміту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "УНІАН".

Пристайко звернув увагу на те, що найбільша домовленість – масовий обмін. Робота над цим запитанням триває.

"Це дуже складна, дуже чутлива тема, яку легко зірвати проведенням якоїсь такої операції, в результаті якої гинуть люди, як це сталося (на Луганщині – ред)", – сказав Пристайко.

За словами дипломата, окупанти очікували зриву цього процесу після "простої і доволі примітивної провокації з вбивством нашого солдата". Глава МЗС наголосив, що провокацію вчинила Москва і найманці, яких вона підтримує, фінансує і навчає.

"Я щойно повернувся з Нью-Йорка, де я зустрівся з генеральним секретарем ООН. ... З великою кількістю наших колег. В кожному разі ми повідомляли, що сталося, чому це відбувається, показуємо щоразу кожну провокацію, яка відбувається", – підкреслив дипломат.

Окрім того, Пристайко нагадав усім: якщо провокації будуть відбуватися – то сам мирний процес під загрозою.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський і його команда активно працюють над втіленням "плану Б" щодо Донбасу.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ взяли в полон майже 900 окупантів РФ протягом Курської операції

Генштаб ЗСУ
Полонені РФ

Збройні сили України вже п'ять місяців проводять операцію у Курській області. Це змушує росіян перекидати значні сили на цей напрямок.

Головні тези:

  • Протягом п'яти місяців ЗСУ провели успішну Курську операцію, завдавши значних втрат російським окупантам.
  • Українські сили взяли в полон майже 900 ворожих військових, поповнивши обмінний фонд та змогли звільнити своїх захисників з російських в'язниць.
  • Операція ЗСУ стала черговим етапом протистояння російській агресії та вперше за 11 років війни перенесла бойові дії на територію РФ.

Генштаб ЗСУ підбив підсумки Курської операції за 5 місяців

За даними Генштабу, за п'ять місяців від початку Курської операції загальні втрати ворога на цьому напрямку склали понад 38 тисяч, з них близько 15 тисяч — убитими.

Під час операції українські сили взяли в полон 860 російських військових, суттєво поповнивши обмінний фонд. Це дозволило повернути додому сотні українських захисників, які перебували в російських в’язницях.

Там також розповіли, що операція ЗСУ розпочалася 6 серпня 2024 року та стала черговим етапом протистояння російській агресії. Вперше за 11 років війни бойові дії були перенесені на територію РФ.

Головною ціллю операцію було не допустити наступ ворога в Сумській області та створення "буферної зони". Також вона змусила російських окупантів перекидати значні ресурси до Курської області, послаблюючи їхні позиції на інших напрямках фронту.

Росія була змушена терміново просити допомогу у Північної Кореї, яка направила до РФ майже 12 тисяч своїх солдатів. Близько 4 тисяч із них уже ліквідовано, а частина підрозділів втратила боєздатність.

Українські воїни знищили:

  • 104 танки;

  • 575 бойових броньованих машин;

  • 1 104 одиниці автомобільної техніки;

  • 330 артилерійських систем;

  • 12 РСЗВ;

  • 12 засобів ППО;

  • 1 літак;

  • 3 вертольоти;

  • 859 безпілотників;

  • 32 одиниці спеціальної техніки.

Україна зберігає буферну зону на Курщині — Зеленський

Про це повідомив у вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський.

За час Курської операції ворог втратив уже понад 38 тисяч своїх солдатів — тільки на цьому одному напрямку, із них близько 15 тисяч — безповоротно.

Він зазначив, що росіяни перекинули у Курську область свої сильні підрозділи. Також там залучені солдати з Північної Кореї.

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп досі не розробив план завершення війни. Чому це вигідно Україні

Трамп
Джерело:  The Times

Згідно з даними видання The Times, майбутній президент США Дональд Трамп досі не обрав стратегію для завершення війни Росії проти України. На переконання журналістів, саме це дає команді Володимира Зеленського люфт часу, щоб перетягнути республіканця на свій бік.

Головні тези:

  • Команда Володимира Зеленського має шанс вплинути на рішення майбутнього американського президента.
  • Згідно з Актом Логана, майбутні адміністрації не мають права вести політику з іноземними партнерами, але команда Трампа уже проводить переговори з Україною.
  • Трамп повинен зробити все можливе, щоб Путін погодився на мирні переговори.

В України є шанс, щоб переконати Трампа

Журналісти дійшли висновку, що наразі Україна щосили намагається "зачарувати" Трампа і довести йому, що угода з Путіним обійдеться США дорого в довгостроковій перспективі.

Що важливо розуміти, відповідно до закону, відомого як Акт Логана, майбутні адміністрації не мають жодного права вести політику з іноземними партнерами.

Попри це, ні для кого не секрет, що команда Дональда Трампа активно обговорює свою стратегію з Україною, а Київ отримав унікальну можливість впливати на процес створення плану.

Так, уже кілька тижнів довірені особи президента Володимира Зеленського вирушають умовляти оточення Дональда Трампа у Вашингтоні. При цьому деякі ініціативи виявилися доволі несподіваними. Зокрема, голова комітету у закордонних справах Ради Олександр Мережко висунув Трампа на Нобелівську премію миру.

Ба більше, як відомо, український лідер запропонував США спільні інвестиції в розробку природних ресурсів України в рамках свого плану перемоги.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп (Фото: president.gov.ua)

Чого очікувати від Росії

Редакція видання звертає увагу на те, що поки країна-агресорка РФ не демонструє жодних ознак того, що готова обговорювати мирні угоди.

Єдине, чого насправді намагається добитися російський диктатор Володимир Путін — повної капітуляції України.

На цьому тлі ключова мета команди Трампа полягає не тільки в тому, щоб стати посередником в укладенні перемир'я, а й у тому, щоб змусити нелегітимного главу Кремля сісти за стіл переговорів.

Що цікаво, Путін уперто продовжує ігнорувати той факт, що економіка РФ стикається з дедалі більшою кількістю проблем, а стимул, створений різким зростанням військового виробництва, слабшає.

З огляду на це, санкції США можуть послужити мотивацією, необхідною для того, щоб змусити Росію всерйоз приступити до переговорів, — зазначив у коментарі журналістам колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?