Науковцям наршеті вдалося дізнатися відповідь на питання, яке хвилювало людей уже не перший місяць, а саме - чому ж чоловіки частіше вмирають від коронавірусу, ніж жінки. Генетик із Австралії Дженніфер Грейвз, з Університету Ла Троб, пояснила відносно високу чоловічу смертність поєднанням декількох факторів: генів, гормонів, особливістю імунної системи та поведінкою. Вона звернула увагу на те, що в Італії та КНР смертність серед чоловіків більш ніж удвічі вища, ніж серед жінок. У Нью-Йорку чоловіки становлять близько 61% від загальної кількості померлих пацієнтів. Варто зазначити, що збільшення смертності чоловіків однакове у кожній віковій групі від 30 до 90 років. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Science Alert.
Дослідниця наголошує, що однією з головних причин може бути наявність хронічних захворювань, зокрема хвороб серця, діабету і раку, від яких також частіше страждають чоловіки.
"Однак основною причиною називають Y-хромосому. Вона майже не містить генів, але має безліч повторюваних послідовностей, які часто називають "сміттєвою ДНК". При погіршенні регуляції у міру старіння ця ДНК може негативно впливати на організм. Однак в Y-хромосомі також міститься ген SRY, що керує рівнем чоловічих гормонів, включаючи тестостерон. Високий рівень тестостерону і невелика кількість естрогену роблять чоловіків уразливими до хвороб серця", - сказано в повідомленні.
Варто також звернути увагу на те, що жінок сильно розвинена імунна система - це робить їх вразливими до аутоімунних захворювань, однак підвищує невразливість до вірусних хвороб.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Італії вилікувався від коронавіруса 101-річний чоловік. Він став першою найстарішою людиною в світі, якій вдалося перемогти коронавірус. Лікарі називають його одужання дивом.