Чому еліта у росії не змогла сформувати адекватне суспільство — Свідомі про несвідоме
Категорія
Україна
Дата публікації

Чому еліта у росії не змогла сформувати адекватне суспільство — Свідомі про несвідоме

Чому еліта у росії не змогла сформувати адекватне суспільство — Свідомі про несвідоме
Джерело:  online.ua

Чому російська еліта втратила контакт з народом та не займається його розвитком обговорили у новому випуску циклу етерів «Свідомі про несвідоме» на ютуб-каналі online.ua доктор психології Василь Мосійчук, академік Української академії наук Віталій Луньов та професор нейропсихології Богдан Ткач.

Джерело:  ютуб-канал online.ua

За словами доктора психології Василя Мосійчука, йому вкрай важко зрозуміти, чому так багато талановитих представників російської еліти продалися кремлю й не захотіли захищати правду, навіть не спробували відкрити народу очі на те, що відбувається.

Академік Української академії наук Віталій Луньов переконаний, що справа не лише в грошах та збагаченні, а й у тому, що між елітою та народом у росії ніколи не було зв'язку та діалогу.

Російські еліти ніколи не виконували свою просвітницьку функцію

У росії еліта наукова чи будь-яка інша, митці, письменники, хто завгодно – це люди, які завжди відчувають свою, так би мовити, відчуженість. Вони чужі і владі, і народу. От в них завжди була якась дуже особлива форма привілейованого ставлення до себе, що вони десь там начебто окремо знаходяться, — пояснює Віталій Луньов.

За словами академіка Української академії наук, росія досі живе за законами СРСР.

До прикладу, у Радянському Союзі створювали академії наук, які ставали дочірнім підприємством КПРС.

Саме КПРС формувала наукову думку, яку потім "спускали" в університети, інститути, а також школи.

Попри те, що СРСР давно уже немає, цей механізм у росії зберігся та досі активно використовується.

Трохи щось начебто змінилося. Але звичка і бажання повернутися до того старого, яке начебто колись дарувало щастя, вони зараз надмірно у росіян актуалізуються. Ви подивіться: витягли Ангеліну Вовк (радянська та російська теле- та радіоведуча, дикторка Центарльно телебачення СРСР - ред.) і цих Хрюшу і Стєпашу, що раніше вели передачу "Спокойной ночи, малыши!". І вона каже: "Я поїду по фронтах, щоб хлопці чули мій голос, який вони з дитинства пам'ятають від Хрюші і Стєпаші. Я їм розповім про рускій мір". Уявляєте, уже навіть на цьому роблять акценти, що Ангеліна Вовк буде у такий спосіб цинічно проводити пропаганду, апелюючи до дитячих спогадів солдатів рф, — наголошує академік Української академії наук.

Віталій Луньов звертає увагу на те, що проблема російської еліти полягає не лише у продажності й цинізмі, а й у абсолютній безвідповідальності, адже вона ніколи не виконувала свою просвітницьку функцію.

Еліти завжди цинічні, але в росії еліта ще й безвідповідальна. Бо вона відірвана від людей і не формує суспільство. А лишається лише народ, тому суспільство у рф просто несформоване. Їй гріш ціна, тій еліті. Еліта або виїхала, або сміливо щось зараз говорить. Решта – медалі від путіна отримують, — підсумовує академік Луньов.

Читайте також: Сутінки для росії уже настали — «Свідомі про несвідоме» підбили підсумки 2022 року

Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:

  • Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет

  • Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук

  • Богдан Ткач, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник та лікар

«Свідомі про несвідоме» — це серія психологічних етерів, у якій беруть участь авторитетні фахівці з різних сфер, від психології до міжнародної економіки. Вони не тільки обговорюють найактуальніші теми сьогодення, а й дають поради українцям, як вберегти своє ментальне здоров’я під час війни та після її завершення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?