Європейці, які хворіють COVID-19, в 3-6 разів частіше страждають від втрати нюху і смаку, ніж жителі інших континентів. Вчені ще давно звернули увагу на те, що після того, як коронавірус SARS-CoV-2 потрапляє в організм людини, у неї з'являється цілий ряд симптомів, найголовніші - це втрата нюху та погіршення смаку. Перші спостереження за хворими в Європі підтвердили той факт, що подібні проблеми відчували практично всі пацієнти з COVID-19. Однак проблеми з нюхом і смаком в азіатів та африканців були характерні лише для 6-15% хворих. Це зазначається в дослідженні медиків з США і Польщі під керівництвом професора університету Невади в Рено, передає ONLINE.UA з посиланням на medRxiv.
"Ці відмінності навряд чи пов'язані з еволюцією самого вірусу, швидше, їх причина криється в генетичних відмінностях між етнічними групами", - кажуть науковці.
Окрім того, вчені дійшли висновку, що вірус "використовує" нюхові рецептори в слизовій оболонці носа в якості своєрідних "воріт", за допомогою яких він проникає в мозок людини і поширюється по нервовій системі. За словами вчених, це може пояснити, чому по країнах Європи і США епідемія COVID-19 поширювалася набагато швидше, ніж це відбувалося в Китаї та інших азіатських країнах.
Варто звернути увагу на те, що у Великій Британії вчені почали тестувати на людях вакцину від COVID-19. Для першого етапу тестування були відібрані 300 здорових волонтерів у віці від 18 до 70 років. Якщо випробування дасть позитивний результат, число добровольців збільшать ще на 6 тис. Окрім того, 17 червня глава ВООЗ Тедрос Гебреісус приголомшив світ гучною заявою — він відреагував на результати клінічних випробувань стероїдного препарату дексаметазону при лікуванні коронавірусної інфекції у Великій Британії. Глава ВООЗ назвав їх "науковим проривом", адже тепер у людей з'явилася реальна зброя проти коронавірусу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що влада України вже готується до другої хвилі пандемії коронавіруса, оскільки вона може піти за сценарієм грипу та грипоподібних захворювань.