Ціни на продукти в Україні продовжують рости. Подорожчання продуктів стало наслідком підвищеного попиту на них і ослабленням курсу гривні. Таке пояснення дали в НБУ, передає ONLINE.UA з посиланням на економічний огляд тижня регулятора.
"Зростання цін на м'ясо і овочі борщового набору можна пояснити закриттям ринків і відсутністю міжміського сполучення (відповідно, зменшенням/відсутністю пропозиції з боку дрібних господарств)", - йдеться в огляді.
Зростання цін на гречку і туалетний папір, які є своєрідними "індикаторами кризи", Нацбанк пояснює ажіотажним попитом. Також значно подорожчали продукти "антисептики" - часник, цибуля, лимони. В НБУ наголосили, що ажіотажний попит на них спостерігався і під час свинячого грипу 2009 року. Але їх подорожчання також пов'язано з девальвацією гривні, так як лимони і часник переважно імпортуються.
Через послаблення курсу гривні в Україні також зросли ціни на ліки. При цьому ціни на паливо, як стверджують в НБУ, знижуються в зв'язку з падінням світових цін на нафту.
Слід зазначити, що раніше Антимонопольний комітет України зафіксував стрімке зростання роздрібних цін на продукти в деяких регіонах - гречана крупа подорожчала більш ніж на 50%, майже на 60% подорожчала картопля, пшоно - на 24%, цукор на 16%. 23 березня українська мережа магазинів АТБ повідомила про вимушене підвищення цін на продукти харчування і товари першої необхідності. Тепер продукти з "борщового набору" (картопля, капуста, цибуля, морква) подорожчали на 35-128%, цукор - на 8%, макаронні вироби - на 9,5%, крупи - на 11%, гречка - на 51%, борошно - на 5%, яйця - на 6%. Підвищення цін на продукти в АТБ зв'язали зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президент України Володимир Зеленський дав українцям гучну обіцянку- він запевнив, що під час карантину по коронавірусу, у людей не буде дефіциту з продуктами.