Чому різні країни світу десятиліттями вірили у ідею "руского міра" та лише зараз почали виліковуватися від цієї хронічної хвороби обговорили у новому випуску циклу етерів «Свідомі про несвідоме» на ютуб-каналі online.ua доктор психології Василь Мосійчук, академік Української академії наук Віталій Луньов та професор нейропсихології Богдан Ткач.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Протягом 9 місяців війни проти росії України завжди відчувала та продовжує відчувати підтримку міжнародної спільноти.
Однак не всі країни долучилися до боротьби з путінською диктатурою. Чому ж так відбувається?
Як Кремль роками нав'язував світу ідею "руского міра"
Професор нейропсихології Богдан Ткач звертає увагу на те, що існує об'єктивна реальність, про яку кожен з нас лише здогадується.
Кожна людина її відтворює у вигляді фікцій, соціальних конструкцій, ілюзорних переконань — уявних сутностей. У кожного уявні сутності є індивідуальні. З часом ці індивідуальні сутності об'єднуються і перетворюються в національну уявну сутність, яку можна назвати етносом. У кожної країни є свої узагальнені уявні сутності. В Україні свої, у рф та інших країн — інші, — пояснює Богдан Ткач.
За словами професора нейропсихології, такі сутності існують доти, доки в них вірить велика кількість людей.
Наш народ має українську сутність й вірить в цю ідею.
Ми від Харкова до Хуста об'єднані між собою — це є величезний прорив у формуванні своєї культури, своєї етніки. В росіян теж є своє переконання про "рускій мір". Вони вважають, що весь світ повинен падати перед ними на коліна, вони в це вірять. І вони цю свою віру поширили на Європу. Лише зараз Європа починає виліковуватися від цієї ідеологічної російської зарази, починає дивитися на світ та на усю цю ситуацію неупереджено, допомагаючи нам, — зазначає професор нейропсихологій Богдан Ткач.
Він також звертає увагу на те, що ця хвороба віри у "рускій мір" є настільки хронічною, так щедро фінансувалася владою рф, що від неї не всі країни одночасно виліковуються.
Деякі ще досі "хворіють", — пояснює професор Ткач.
Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:
Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет
Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук
Богдан Ткач, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник та лікар
«Свідомі про несвідоме» — це серія психологічних етерів, у якій беруть участь авторитетні фахівці з різних сфер, від психології до міжнародної економіки. Вони не тільки обговорюють найактуальніші теми сьогодення, а й дають поради українцям, як вберегти своє ментальне здоров’я під час війни та після її завершення.