У чому полягає психологічний феномен ненависті путіна та росіян до України та інших колишніх республік СРСР та чому саме наша країна стала головним об’єктом цієї ненависті будуть обговорювати 17 вересня о 19:00 у новому випуску циклу етерів «Свідомі про несвідоме» на ютуб-каналі online.ua доктор психології Василь Мосійчук та академік Української академії наук Віталій Луньов.
Джерело: «Свідомі про несвідоме»
Що таке ненависть та як вона з'являється
Ненависть – глибинне почуття найсильнішого гніву та нищівної дезорганізуючої образи до людини, групи осіб чи етносу, приправлене переживанням приниження та зруйнованих стосунків.
Це саме той сценарій, коли агресор маніакально намагається повернути жертву у будь-який спосіб.
У чому полягає парадокс ненависті росіян до українців
У колхозному дискурсі росіян завжди присутня ідея, що в них щось «відібрали» (території, населення, релігійні святині), що хтось «пішов» від них, зруйнувавши імперську ідилію руського міру.
Те, що саме РРФСР стала одним з ініціатором розпаду СРСР, лишається поза увагою путінської росії.
Нагадаємо, що Російська РФСР проголосила державний суверенітет 12 червня 1990 року. 8 грудня 1991 року вона заявила про вихід зі складу СРСР, а 26 грудня 1991 року отримала визнання незалежності Росії з боку СРСР.
Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:
Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет.
Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук.
«Свідомі про несвідоме» — це цикл психологічних етерів за участі провідних спеціалістів з різних областей, від психології до міжнародної економіки. Учасники етерів беруть до обговорення актуальні проблеми, з якими стикаються українці під час війни.