Науковці із різних куточків планети неочікувано для всіх почали стверджувати, що з космосу періодично надходять яскраві імпульси. Варто звернути увагу на те, що про такі собі "радіопослання" з космосу говорилося і раніше, однак вперше вчені виявили їхню циклічнісь. За словами вчених, ці "послання" фіксують протягом 90 днів, а потім вони зникають на 157 діб. Це зазначається у статті "Можлива періодична активність у повторних FRB 121102" в науковому виданні Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, передає ONLINE.UA.
Що важливо розуміти, FRB – це швидкі радіоімпульси (англійською – fast radio bursts – ред.). Підвид, про який ідеться – FRB 121102 – є найбільш добре вивченим повторюваним імпульсом. Яскраві радіоімпульситривають не більше декількох мілісекунд.
"Хоча їхня природа досі залишається загадкою, ми знаємо, що вони позагалактичні через їхні аномально високі показники дисперсії, а також через виміряні червоні зсуви галактик-господарів, локалізованих FRB", - зазначають вчені.
Що цікаво, перший ретранслятор FRB 121102 був зафіксований ще 6 років тому. Те, що він повторюється, не виявляли до 2016 року.
"У дослідженні використали 76-метровий телескопа Ловелла. Для спостереження за повторюваними FRB з періодичністю 0,5-3 дні потрібно не менше 100 годин знімання телескопом. Для виявлення періодичності в діапазоні 10-150 днів використовують моделювання. Якщо період реальний, це показує, що повторювані FRB можуть мати великий діапазон в періодах активності. Це може бути важко узгоджуваним з моделями прецесії нейтронних зірок", - йдеться в матеріалі.
Вчені також поділилися думкою, що джерело імпульсів наразі "вимкнене". За попередніми прогнозами, воно повинне "включитися" приблизно з 2-го по 28 серпня 2020.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені з Токійського університету в Японії довели існування інопланетних організмів.