Слідом за Німеччиною, де з 5 грудня відновили будівництво російського газопроводу Північний потік-2, який дозволить Росії постачати газ в Європу в обхід України, будівництво останньої ділянки починає Данія. Укладання труб почнеться з 15 січня 2021 року. Відповідне повідомлення опублікувало морське управління Данії. У ньому зазначено, що трубоукладальній баржі "Фортуна" допомагатимуть ще два російських судна, одне з яких раніше ніде не згадувалося. Йдеться про судно "Мурман" Морської рятувальної служби Росії. Про початок будівництва останньої ділянки Північного потоку-2 повідомляє ONLINE.UA з посиланням на DW.
У повідомленні наголошується, що у зв'язку з прокладанням труб Північного потоку 2 біля судів буде створена тимчасова заборонена зона в кілька сотень метрів. Там заборонили несанкціоноване плавання, пірнання, постановку суден на якір, рибну ловлю і роботи на морському дні. Відзначається, що захисна зона буде простягатися на 200 м з кожного боку суден.
Як відомо, ділянка Північного потоку-2 довжиною близько 147 км пролягатиме на південь від датського острова Борнхольм і буде з'єднана з секцією в водах Німеччини. При цьому Данія була останньою з країн, через чию акваторію повинен проходити газопровід, яка дала дозвіл на будівництво Північного потоку - 2.
Тим часом США намагаються активно заблокувати Північний потік-2 санкціями, які затверджені в оборонному бюджеті на 2021 рік. Проте влада Німеччини обурена планами США. У команді канцлерки Німеччини Ангели Меркель вже обговорюють заходи, щоб "захиститися" від санкцій політики Вашингтона. Глава комітету Бундестагу з економіки та енергетики Клаус Ернст недавно повідомив, що конкретні рішення поки що не прийнято, але мова йде як про персональні санкції проти американців, яким можуть заморозити майно в ЄС або ввести заборони на в'їзд, так і про введення великих штрафних мит на імпорт американського газу.
У Путіна нові санкції США проти Північного потоку-2 називають "війною". У Кремлі стверджують, що нові санкції за своєю суттю є рестрикціями, які просто легітимізували з точки зору міжнародного права.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Меркель поставила крапку в питанні Північного потоку-2. Вона заявила, що Німеччина не забуває про Україну і отруєння Навального, але відмовлятися від російського проекту не збирається.