Сьогодні, 9 лютого, відбулася зустріч представників Меджлісу кримськотатарського народу і Українського інституту національної пам'яті, на якій погодили список населених пунктів Криму, які будуть декомунізовані, передає ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт Українського інституту національної пам'яті.
"Оскільки в окупованому Криму неможливо провести громадські слухання, Український інститут національної пам'яті звернувся до Меджлісу кримськотатарського народу", - повідомив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Перейменування в цих населених пунктах відбудеться після рішення Верховної Ради за рекомендаціями Інституту і Меджлісу.
"Жителі Криму, які живуть на окупованій території, проводять паралель між режимом, який там зараз встановлюють, і радянською владою. Майже всі явища злочинного тоталітарного характеру повернулися разом з російською окупацією. Серед людей панують доноси, страх, бо в будь-який момент каральні органи можуть увірватися в будинок, в храм, як це було за радянських часів", - розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і додав, що водночас у Криму нині є чимало тих, хто демонструє мужність, гідність, не йде на співпрацю з так званою владою.
"Коли вони отримають з України, своєї держави, такий міцний сигнал в цей важкий час - це буде для них величезна підтримка. Вони ще раз зміцняться у вірі, що як би там зараз в Криму не було, але розвиток йде вперед, і ми відкидаємо все те страшне минуле, яке до цього часу тримало нас через символи і зараз утримується російською окупаційною владою. Ухвалення відповідної постанови про повернення історичних назв та скасування символів комуністичного режиму буде ще одним внеском у звільнення Криму", - вважає Чубаров.
"Декомунізація - початок деокупації Криму", - підтримав позицію голови Меджлісу В'ятрович.
Нагадаємо, Рада вже декомунізувала понад сто міст і сіл.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації