Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебреісус приголомшив світ довгоочікуваною новиною - він вперше офіційно прокоментував результати клінічних випробувань стероїдного препарату дексаметазону при лікуванні коронавірусної інфекції у Великій Британії. Глава ВООЗ назвав їх "науковим проривом". За його словами, це перший препарат, який показав зниження смертності серед інфікованих пацієнтів, яким потрібна штучна вентиляція легень і киснева підтримка. Згідно з останніми даними, застосування дексаметазону показало зниження смертності серед пацієнтів на апараті на одну третину, а серед хворих, які перебувають на кисневій підтримці, на 20%. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт ВООЗ та ВВС.
За словами вчених, недорогий і широкодоступний препарат під назвою дексаметазон дійсно може допомогти врятувати життя пацієнтів, які мають серйозні ускладнення через захворювання на коронавірус. Експерти з Великої Британії зазначають, що низькодозоване лікування препаратом є головним проривом у боротьбі зі смертельним вірусом.
"Цей препарат став частиною найбільшого у світі тестування існуючих методів лікування та ліків з метою перевірити, чи можуть вони подолати коронавірус. Дослідники запевняють: якби цей препарат використовували у Британії від початку пандемії коронавірусу, можна було б врятувати до 5000 життів. Оскільки він достатньо дешевий, він також може принести користь у бідних країнах, які мають велику кількість пацієнтів з COVID-19", - йдеться в повідомленні.
За словами фахівців, приблизно 19 з 20 пацієнтів, хворих коронавірусом, одужують, не потрапляючи до лікарні. Серед тих, хто потрапляє до лікарні, більшість також одужує, однак їм може знадобитися киснева або механічна вентиляція легень. Це пацієнти з високим ризиком, яким, схоже, допомагає дексаметазон.
"Препарат вже застосовують для зменшення запалення, і, здається, він допомагає зменшити шкоду, яка може виникнути через гіперактивацію імунної системи організму, що намагається боротися з коронавірусом. Надмірна імунна реакція організму називається цитокіновим штормом, і може бути смертельно небезпечною", - пояснюють вчені.
Під час дослідження під керівництвом команди з Оксфордського університету близько 2000 пацієнтів лікарні отримували дексаметазон і їх порівнювали з більш ніж 4000 пацієнтів, які не отримували препарат. Варто звернути увагу на те, що для пацієнтів на ШВЛ це зменшило ризик смерті з 40% до 28%. Для пацієнтів, які потребують кисневої терапії, він знижує ризик смерті з 25% до 20%.
"Це єдиний на сьогодні препарат, який показав, що зменшує смертність і зменшує її суттєво. Це великий прорив", - заявив головний дослідник, професор Пітер Хорбі.
Як повідомляв ONLINE.UA, кількість хворих на коронавірус в Україні зростає шаленими темпами — у середу, 17 червня, зафіксовано 758 нових випадків зараження - це новий антирекорд. Усі важливі подробиці можна знайти внашому матеріалі.