Державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив нарощення військової сили Росії біля кордонів України з колегами Бухарестської дев’ятки, що представляють східних учасників НАТО.
Джерело: Державний департамент США
Блінкен обговорив дії Росії зі східними країнами НАТО
Прес-секретар Держдепу США Нед Прайс повідомив про розмову Блінкена та міністрів закордонних справ країн НАТО. Високопосадовці обговорили дестабілізаційну роль Росії біля кордонів України, а також необхідність єдності країн НАТО щодо відповіді на питання, що викликають занепокоєння.
Секретар і міністри закордонних справ обговорили дестабілізуюче військове нарощування Росії вздовж кордону України; необхідність єдиної, готової та рішучої позиції НАТО щодо колективної оборони союзників; трансатлантичне співробітництво з питань, що викликають спільну стурбованість, — вказано у повідомленні.
Секретар Блінкен наголосив на зобов’язанні США продовжувати тісні консультації та координацію з усіма американськими трансатлантичними союзниками та партнерами, оскільки вони працюють над деескалацією шляхом стримування, оборони та діалогу.
У США також підкреслили свою солідарність з Литвою перед ескалацією політичного тиску та економічного примусу з боку Китайської Народної Республіки. Секретар підкреслив відданість Сполучених Штатів трансатлантичній безпеці.
З Блінкеном говорили представники Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини.
Ентоні Блінкен (фото — flickr.com)
Протистояння Заходу та Росії
Раніше у Білому домі повідомляли, що готові до збройного протистояння у разі вторгнення Росії в Україну.
Ми розробили плани щодо посилення позицій НАТО у державах-союзниках у разі подальшого вторгнення, яке дестабілізує ситуацію з безпекою в Європі і потребуватиме коригування сил і можливостей НАТО, особливо на східному фланзі. І ми готові надати Україні подальшу допомогу в захисті її території і у відповідь на потенційну російську окупацію, якщо в найближчі тижні продовжиться вторгнення, — повідомив представник Білого дому.
Також повідомлялося, що США та країни-союзниці готові до запровадження економічних санкцій проти Росії у разі нападу.
10 січня відбудуться переговори американських та російських представників щодо "гарантій безпеки" у Європі, які нещодавно опублікувало МЗС РФ. Вони зокрема вимагають не розширювати НАТО та не приймати до альянсу Україну.
Читайте також:
Кремль відреагував на нові поступки Байдена щодо України й НАТО
У Зеленського відповіли на звинувачення Путіна щодо активів СРСР
У Путіна нарешті відреагували на пропозицію України щодо Донбасу