Мінімум 20 осіб загинули, решта взяті в заручники, коли ісламістські бойовики штурмом увійшли в готель в столиці Буркіна-Фасо. Відповідальність взяла на себе Аль-Каїда в країнах ісламського Магріба (АКІМ), передає Reuters.
Сили безпеки почали штурм, щоб повернути готель Splendid Hotel в ніч на суботу, і увійшли до вестибюлю, частина якого була у вогні, сказав Reuters свідок, який пізніше бачив, як вони піднялися на верхні поверхи готелю на тлі черг пострілів.
Близько 30 заручників, включаючи міністра праці, були звільнені, а близько 33 чоловік були доставлені в лікарню з травмами, повідомив міністр зв'язку. Досі ніхто публічно не заявив, скільки людей могло бути в готелі. Відомо, що там часто селяться туристи із Заходу, які, можливо, і були мішенню бойовиків.
Директор університетської лікарні Уагадугу Роберт Сангаре сказав, що серед перших 15 осіб, доставлених в лікарню, деякі мали кульові поранення, а інші отримали травми від падінь. Пацієнти розповідали, що бачили близько 20 тіл, і одна європейська жінка проходить лікування в лікарні. Пожежна бригада Буркіна-Фасо бачила близько 10 тіл на терасі кафе навпроти готелю, міністр внутрішніх справ повідомив Reuters.
Готель іноді використовується французькими військовими Operation Barkhane, сили, що базується в Чаді і створена для боротьби з ісламістськими бойовиками через обширну посушливу область Сахель в Західній Африці. Місцеві та французькі війська працювали разом, щоб повернути готель, сказав міністр зв'язку. Близько 200 військових особливого призначення зазвичай перебуває в країні.
Представник американської оборони заявив, що Франція просила у США допомоги розвідки в місті, і один американський військовий в Буркіна-Фасо надав "поради та допомогу" французьким військам в готелі.
Ця перша атака бойовиків на столицю Буркіна-Фасо показує невдачу зусиль африканського уряду, Франції та Сполучених Штатів у запобіганні дестабілізації регіона. Ця подія слідує за нападом на розкішний готель в Малі в листопаді минулого року, під час якого двоє нападників вбили 20 осіб, у тому числі громадян Росії, Китаю і США. За останні роки було багато нападів бойовиків в інших країнах Західної Африки, і переважна більшість загиблих були африканцями.
- Категорія
- Події
- Дата публікації