На думку українського дипломата та експерта з питань системи безпеки та зовнішньої політики Олександра Хари, Вашингтон намагатиметься сконцентрувати увагу Кремля на підписанні угоди щодо контролю над озброєннями.
Джерело: "Апостроф TV"
Переговори США та РФ
Експерт повідомив, що представники США та РФ максимум можуть домовитись про встановлення нових ліній зв'язку та контроль над можливими ризиками.
Найголовніша тема, якою американці намагаються спокусити росіян, – це питання контролю над озброєнням, передусім ядерним… І, можливо, якісь поступки в питаннях ракет малої й середньої дальності, - вважає Хара.
Він зазначив, що така позиція Вашингтону виглядає досить дивно, адже США не збирались розміщувати ракети малої та середньої дальності на території Європи, а тим більше - в Україні.
Але вони подають це як те, про що можна домовитись на папері й запевнити росіян, що їх побоювання щодо розміщення ракет в Україні просто безпідставні. У цьому немає сенсу, американці не збираються цього робити, але готові підписати документ, що вони не розміщуватимуть такі засоби на території Європи, - заявляє дипломат.
Про що намагаються домовитись Білий дім та Кремль
Команда американського лідера Джо Байдена заявила, що відкинула безпекові пропозиції офіційної Москви, включно з вимогами не приймати Україну до НАТО.
За її словами, в Женеві відбулася дискусія, яка дозволила краще зрозуміти пріоритети один одного, однак це складно назвати переговорами.
Вона звернула увагу на те, що чимало пропозицій РФ не підходять західним чиновникам, які наполягають на тому, що регіони впливу в стилі холодної війни є пережитком минулого і що країни повинні мати можливість обирати свої власні союзи.
За її словами, офіційні Вашингтон та Берлін обговорили можливість відродження Договору про ракети середньої та меншої дальності, від якого Білий дім відмовився 3 роки тому після довгих років звинувачень Кремля у порушенні його умов.
Що важливо розуміти, команда Володимира Путіна під час переговорів у Женеві з делегацією США озвучила принципові умови, без яких вважає прогрес в інших питаннях малоймовірним.
Усі вони стосуються так званих "гарантій безпеки" та діяльності Альянсу на території країн-членів, які приєдналися до НАТО після 1997 року.
Читайте також:
У НАТО дали обіцянку Україні напередодні переговорів з Росією
Генсек НАТО Єнс Столтенберг озвучив очікування від переговорів з Росією: що важливо знати
У Зеленського відповіли на звинувачення Путіна щодо активів СРСР: перші подробиці