Україна має показати рішучість у боротьбі з «лютою» корупцією, притягуючи до відповідальності високопосадовців, або вона зіткнеться з широким розчаруванням як вдома, так і серед зарубіжних організацій, сказав Reuters бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета, повідомляє ONLINE.UA.
Рада бізнес-омбудсмена в Україні була створена на два роки випробувального терміну, щоб дати фірмам України можливість повідомити про хабарництво або інші урядові правопорушення в рамках зусиль Заходу щодо викорінення корупції, яка пронизує економіку. Колишній міністр фінансів Литви Альгірдас Шемета, призначений в 2014 році, повідомив, що недовіра до поведінки чиновників в країні знову зростає.
Але, як і у більшості омбудсменів, у нього немає формальних повноважень і він покладається на державні відомства - міністерство економіки і нове антикорупційне бюро - для забезпечення дотримання будь-яких покарань, що, за словами Шемети, наразі виявилося недостатнім.
"Я повинен сказати, більшість питань, з якими ми маємо справу - це дуже жорстокі порушення закону і правил, - сказав Шемета. - Поки прогрес (обвинувальними вироками) досить обмежений. Я думаю, що 2016 буде вирішальним роком і покаже, чи можуть ці установи, які були створені за допомогою усього світу, справді продемонструвати практичні результати".
Боротьба з корупцією є ключовою вимогою для отримання $40 млрд підтримки від Міжнародного валютного фонду. Проте влада України затримує призначення нового глави антикорупційної прокуратури, і, схоже, мало що робиться для боротьби з найбільшою проблемою - олігархами, які експлуатують контрольовані державою фірми.
Вирішення проблем з олігархами, які зробили величезні статки з розпадом Радянського Союзу в 1990-і роки і чинять деякий політичний вплив, як і раніше, є завданням уряду. Антикорупційному бюро було поставлено завдання конкретного осуду державних посадовців, які взяли відкати для придбання великих будинків і дорогих машин.
"Олігархи залишаються дуже впливовими в країні, я думаю, занадто впливовими, - сказав Шемета. - Звичайно, люди бачать, що відбувається, і вони хочуть негайних дій".
Він додав, що якщо бюро по боротьбі з корупцією і держава не будуть переслідувати чиновників високого рівня, керівників міністерств і вище, то «це призведе до розчарування народу, а також міжнародної спільноти, яка багато в чому сприяла створенню цих установ».
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації